Tag Archives: interesante

Ja si ju ‘nxjerr zbuluar’ Facebook kur ju jeni të dashuruar

Ja si ju 'nxjerr zbuluar' Facebook kur ju jeni të dashuruar

Facebook lexon çfarë shkruajnë njerëzit e dashuruar Rezulton se ekziston një grup shkencëtarësh të të dhënave që studiojnë dashurinë në facebook. Falë kërkimit të tyre, inteligjenca artificiale është në gjendje të parashikojë kur do të filloni një marrëdhënie romantike më mirë se një psikolog. Nga konkluzionet dhe shenjat interesante që janë mbledhur , mundësohet zbulimi i lidhjeve që lidh dy …

Read More »

Me siguri nuk e keni ditur: Pse stjuardesat mbajnë duart mbrapa përderisa hyni në aeroplan (Foto)

Me siguri nuk e keni ditur: Pse stjuardesat mbajnë duart mbrapa përderisa hyni në aeroplan (Foto)

Me siguri e keni vërejtur që gjithmonë kur hipni në aeroplan, sjuardeset i mbajnë duart mbrapa, mirëpo a e keni ditur përse? Para secilit fluturim ato e mbajnë të njëjtën pozitë, ndërsa arsyeja është shumë e rëndësishme dhe shumë interesante: Ato i numërojnë udhëtarët. Natyrisht, kjo ka të bëjë edhe me respektin ndaj pasagjerëve. Në duart e tyre gjithmonë kanë …

Read More »

Bashkoni duart dhe mësoni se çfarë po ndodh me jetën tuaj

Bashkoni duart dhe mësoni se çfarë po ndodh me jetën tuaj

Duart e një personi mund të tregojnë diçka interesante rreth asaj se si është ai në dashuri. Ato nuk gënjejnë dhe japin informacion më të vërtetë sesa pronari i tyre. Lexuesit e dorës gjetën vijën e dashurisë dhe deshifruan opsionet e mundshme të karakterit. Vendosni pëllëmbët së bashku, zgjidheni llojin që keni dhe shikojeni për vete! Vijat janë në të …

Read More »

Çfarë thotë Xhesika për puthjen në buzë me Afërdita Dreshaj? (VIDEO)

Çfarë thotë Xhesika për puthjen në buzë me Afërdita Dreshaj? (VIDEO)

Këtë të shtunë ka startuar në Tv Klan emisioni “Jo vetëm modë” i cili do të prezantohet nga bukuroshja Nevina Shtylla. Mes shumë lajmeve interesante dhe intervistave nuk munguan dhe lajmet më pikantë dhe personazhet më të përfolur të javës Poza e tyre në buzë pati jo pak reagime në rrjetet sociale. Bukuroshet shqiptarë, Xhesika Beberit dhe Afërdita Dreshajt u …

Read More »

Vlora Çitaku befason me deklaratë, zbulon një detaj për Bajram Rexhepin që kurrë nuk e keni ditur

Vlora Çitaku befason me deklaratë, zbulon një detaj për Bajram Rexhepin që kurrë nuk e keni ditur

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku thotë se do ta kujtojë përjetë mikun e saj Bajram Rexhepi.Madje e pikëlluar pse nuk është sot në Prishtinë për homazhe tek arkivoli i tij, Çitaku ka shpalosur edhe disa gjëra shumë interesante që i kishin ndodhur me të ndjerin Rexhepi. Ky është statusi i plotë i ambasadores në Facebook shikone me poshte:

Read More »

E keni provuar ta përktheni ndonjëherë fjalën ‘Djalë halle’ në Google Translate? Rezultati do jetë i pabesueshëm (Foto)

Auto Draft

SE ËSHTË MAKINA E KËRKIMIT MË E MIRË E MË E SHPEJTË NË BOTË, S’KA ASPAK DYSHIM. POR SIÇ DUKET GJIGANTIT “GOOGLE” NUK I SHKON GJITHÇKA PËRDORE, OSE TË PAKTËN ME GJUHËN SHQIPE IA KA HUQ KEQ. Produkti i saj tashmë i njohur në pothuajse gjithë botën “Google Translate” ka vite të tëra që i ofron shërbimet e përkthimit në …

Read More »

10 të mirat e marrëdhënieve seksuale!

10 të mirat e marrëdhënieve seksuale!

Seksi ndikon edhe si aktivitet fizik, ndërsa bërja dashuri me ndonjë të cilin e doni u ndihmon juve që më mirë të ndjeheni dhe në lëkurën tuaj. 1. – Bërja dashuri e përshpejton humbjen e kalorive, e rrit vetëbesimin, garanton disponim të mirë, ndërsa mundet ta ulë edhe rrezikun nga kanceri. 2. -Gjatë seksit trupi i liron endoforinet, të njohura …

Read More »