Tag Archives: kryetari

Flet Xha Branko: Kryetari Ahmeti më ka premtuar se pas zgjedhjeve do të legalizohet LGBT

Flet Xha Branko: Kryetari Ahmeti më ka premtuar se pas zgjedhjeve do të legalizohet LGBT

Deputeti i BDI-së Branko Manojlovski, i njohur për angazhimet e tij për legalizimin e martesave homoseksuale, ndihet i prekur nga shkrimet e disa portaleve të cilat dëshirojnë të ja marin meritat BDI-së për të drejtat e homoseksualëve. Ai thekson se të gjitha partitë shqiptare, me përjashtim të BDI-së, e kanë refuzuar kërkesën e tij për legalizim të LGBT-së. “Prej partive …

Read More »

Humori i Ahmetit: Dje tha politika është interes, sot kërkon bashkimin e shqiptarëve

Humori i Ahmetit: Dje tha politika është interes, sot kërkon bashkimin e shqiptarëve

“15 vjet ecëm guximshëm, sypatrembur dhe të palëkundur duke u vënë në ballë të rezistencës për ta vrarë frigën të mbjellur dekada me rradhë, për ti bashkuar shqiptarët përkundër përpjekjeve të njëpasnjëshme për ti përçarë ata, për ti bërë shqiptarët më të rëndësishëm, për ta zhdukur urrejtjen dhe pabarazinë si dhe duke ia vënë pritën vendoshmërisht rrymave tjetërsuese kombëtare!”, ka …

Read More »

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zgjedhur pikërisht Ladorishtën e Strugës që t’u përgjigjet akuzave të kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në adresë të partisë për shkak të kandidaturës së Ramiz Merko për postin e kryetarit të Strugës. Ziadinit, ka thënë Ahmeti, ia kam bërë me dije që para zgjedhjeve se këtu do t’i matim forcat: “Më …

Read More »

Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Kryetari aktual i Dibrës në një nga debatet elektronike dhe televizive që zhvillohen në mediat vendase ngriti akuza të rënda për kandidatin e Lëvizjes Besa për Kryetar komune z.Xhemail Çupi, mes tjerash ai akuzoi Çupin për blerje votash ndër qytetar. Lata e quajti fundërinë dhe mbeturinë Xhemail Çupin në debatin e zhvilluar midis tyre. Ishte kryefjalë për ditë me radhë …

Read More »

Kush dhe pse e kreu atentatin ndaj Gligorovit?

Kush dhe pse e kreu atentatin ndaj Gligorovit?

Para 22 viteve ishte kryer atentat i pasuksesshëm ndaj kryetarit të Republikës së Maqedonisë, Kiro Gligorov. Gligorov e tejkaloi atentatin me lëndime të rënda në kokë, transmeton gazeta Lajm. Mirëpo, deri më sot mbetet mister se kush dhe pse e ka kryer sulmin ndaj kryetarit maqedonas si edhe procedura e hetimit ende është e hapur. Hipoteza për atentatin e Gligorovit …

Read More »

Sulmohet fizikisht kryetari i Shuto Orizares, Elvis Bajram(FOTO)

Në Shuto Orizare është sulmuar fizikisht këtë pasdite Elvis Bajram, kryetar i Komunës dhe kandidat i koalicionit të VMRO-DPMNE-së. Për momentin Bajrami po mbahet në spitalin shtetëror “8 Shtatori”. Sipas diagnozës së parë konstatohet se ai ka lëndime në kokë. Drejtori informoi se Bajram është jashtë rrezikut për jetë. Mjekim ka marrë në dorë ku ka qepje me 6 penj. …

Read More »

Krye huligani Maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev

Krye huligani Maqedonas: Ja pse hymë në Kuvend atë natë kur u përgjakën Sela dhe Zaev

Kryetari i Shoqatës “Andon Janev Qoseto”, Goran Angelov duke komentuar ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, thotë se hyrja në këtë institucion ka qenë pa asnjë qëllim por i nxitur nga urrejtja e grumbulluar te qytetarët duke vlerësuar se drejtësi për atë skandal duhet të japin edhe deputetët e kryetari i Maqedonisë Gorge Ivanov, njofton Portalb. “Ndoshta ka …

Read More »

Pasojat e uraganit Irma: Majami është bërë qytet fantazmë (Video)

Pasojat e uraganit Irma: Majami është bërë qytet fantazmë (Video)

Miliona amerikanë janë larguar nga Florida. Majami, një margaritar i turizmit është bërë qytet fantazmë Mbi 560 mijë persona në jug të Floridës janë pa rrymë. Uragani tashmë ka marrë viktimat e para, transmeton Telegrafi. “Stuhia është masive, aq e madhe sa që nuk ka dallim në fuqinë e shtrirjes së saj. Ka rrezik ndaj rritjes së valëve të detit”, …

Read More »

Bekim Sali: Çairi është me BESË

Bekim Sali: Çairi është me BESË

“E dua (zemrën)❤️time! “Urime dhe na priftë e mbara! Prej sot në Çair ia filloi jehona e fitores. Kanë mbetur vetëm edhe disa ditë dhe do të jetë krejt ndryshe. Të gjithë prej sot e kanë vetëm një refren – Çairi është me BESË!”, ka shkruar në rrjetin e tij social kryetari i degës së Çairit, Bekim Sali, njofton portali …

Read More »