Tag Archives: kupen

Hendbollistet e Istogut fitojnë Kupën e Kosovës

Istogu ka shkruar të dielën kapitullin më të suksesshëm në historinë e deritashme. Skuadra istogase e hendbollisteve për herë të parë ishte në një finale dhe ia doli të fitojë Kupën e Kosovës, bën të FHK-ja përmes faqes zyrtare. Në finalen e Kupës së Kosovës të luajtur në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Istogu fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultat 20:19, transmeton Koha.net. Ferizajaset ishin në epërsi pas pjesës së parë me rezultat 11:9,......

Read More »

Besa FamGas fitoi Kupën e Kosovës në Hendboll

BesaFamGas mposhti Prishtinën Ndeshja finale për Kupën e Kosovës në Hendboll përfundoi në favor të Besa FamGas, e cila me rezultat 31 me 29 mposhti ekipin Prishtina. Finalja u mbajt në sallën sportive “Karagaqi” në Pejë dhe u transmetua dretpërdrejtë në RTV 21 plus. Nondëse edhe Prishtina pati një paraqitje të mirë, prapë se prapë lojtarët e Besës arritën që ta rrëmbjenë Kupën e Kosovës në Hendboll për herë të 11-të, shkruan rtv21.tv Sot u mbajt edhe finalja e për Kupën edhe në konkurrencën e femrave në të cilën triumfues doli ekipi Istogu./21Media The post Besa FamGas fitoi Kupën e Kosovës në Hendboll appeared first on RTV21.

Read More »

“Lufta” për Kupën e Kosovës, përfundon pjesa e parë

Ekipet e meshkujve Besa FamGas me Prishtinën po luftojnë për Kupën e Kosovës në Hendboll Në sallën sportive “Karagaqi” në Pejë po zhvillohet ndeshja finale në konkurrencën e meshkujve në kuadër të Kupës së Kosovës në Hendboll, shkruan rtv21.tv Ekipet të cilat po përballën janë Besa FamGas me Prishtinën. Gjatë pjesës së parë të dy ekipet treguan performancë të mirë por që në epërsi është ekipi Besa FamGas me rezultat 18: 16. Ndeshja është duke u transmetuar në RTV 21 plus dhe mbetet që gjatë pjesës së dytë të shihet se kush do ta rrëmbejë Kupën e Kosovës./21Media The post “Lufta” për Kupën e Kosovës, përfundon pjesa e parë appeared first on RTV21.

Read More »

Lufta për Kupën e Kosovës, përfundon pjesa e parë

Ekipet e meshkujve Besa FamGas me Prishtinën po luftojnë për Kupën e Kosovës në Hendboll Në sallën sportive “Karagaqi” në Pejë po zhvillohet ndeshja finale në konkurrencën e meshkujve në kuadër të Kupës së Kosovës në Hendboll, shkruan rtv21.tv Ekipet të cilat po përballën janë Besa FamGas me Prishtinën. Gjatë pjesës së parë të dy ekipet treguan performancë të mirë por që në epërsi është ekipi Besa FamGas me rezultat 18: 16. Ndeshja është duke u transmetuar në RTV 21 plus dhe mbetet që gjatë pjesës së dytë të shihet se kush do ta rrëmbejë Kupën e Kosovës./21Media The post Lufta për Kupën e Kosovës, përfundon pjesa e parë appeared first on RTV21.

Read More »

Kapitenja e Istogut pasi fitoi Kupën e Kosovës mori edhe një propozim fejese

Hendollisti i “Besa FamGas” i propozon fejesë hendollistes së “Istogut” Ndeshja finale në kuadër të Kupës së Kosovës në Hendboll në konkurrencën e femrave mes ekipeve të Istogut dhe Kastriotit të Ferizajt, përfundoi në favor të ekipit të “Istogut”, shkruan rtv21.tv Por, për kapitenën e Istogut, Albina Rugovën ishte një gëzim i dyfishtë, pasi iu dorëzua në duar Kupa nga Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, ajo mori edhe një propozim fejese nga i dashuri i saj po ashtu hendbollist i ekipit Besa FamGas, Drilon Tahirukaj. Ky moment romantik u prit me shumë emocione nga të pranishmit dhe bashkëlojtaret e Albinës të cilat nuk po i ndalnin brohorimat./21Media The post Kapitenja e Istogut pasi fitoi Kupën e Kosovës mori edhe një propozim fejese appeared first on RTV21.

Read More »

Kapitenja e Istogut pasi fitoi Kupën e Kosovës mori edhe propozim fejese

Hendollisti i “Besa FamGas” i propozon fejesë hendollistes së “Istogut” Ndeshja finale në kuadër të Kupës së Kosovës në Hendboll në konkurrencën e femrave përfundoi në favor të ekipit të “Istogut” duke u bërë fitues të Kupës, shkruan rtv21.tv Por për kapitenën e Istogut Albina Rugovën, ishte një gëzim i dyfishtë, pasi iu dorëzua në duar Kupa nga Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, ajo mori edhe një propozim fejese nga i dashuri i saj po ashtu hendbollist i ekipit Besa FamGas, Drilon Tahirukaj. Ky moment romantik u prit me shumë emocione nga të pranishmit dhe bashkëlojtaret e Albinës të cilat nuk po i ndalnin brohorimat./21Media The post Kapitenja e Istogut pasi fitoi Kupën e Kosovës mori edhe propozim fejese appeared first on RTV21.

Read More »

​Neymar kthehet në Paris, gati për Kupën e Botës

Sulmuesi brazilian është afër rikuperimit nga lëndimi që e ka mbajtur afro dy muaj jashtë fushave Neymar rikthehet ne Paris. Sulmuesi i PSG i cili ishte operuar në vendlindje për të rikuperuar lëndimin e pësuar më 25 shkurt është rikthyer pranë skuadrës. Siç raportojnë mediat franceze, Neymar duhet të kishte udhëtuar drejt Parisit së bashku me fizioterapistët, por në momentin e fundit planet ndryshuan. Sidoqoftë braziliani tashmë duket se e ka lënë pas lëndimin në pjesën e kaviljes që e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushës së blertë që prej datës 25 shkurt. Faza e rikuperimit ende nuk ka përfunduar, teksa Neymar po vazhdon të jetë nën kujdesin maksimal mjekëve. Objektivi është që ylli i klubit parisien të jetë gati për Botërorin Rusi 2018 dhe në radhët e kombëtares së Brazilit të gjithë shpresojnë që ai të jetë gati për ndeshjen e parë kundër Zvicrës. The post ​Neymar kthehet në Paris, gati për Kupën e Botës appeared first on RTV21.

Read More »