Tag Archives: liges

Ylli i Napolit, kërkohet nga skuadrat e Premier Ligës

Disa skuadra të interesuara për mefushorin e Napolit Ylli i Napolit, Jorginho po kërkohet nga disa klube të Premier League, por mund të qëndrojë ende në Seria A, sipas agjentit të tij. Braziliani i lindur në Itali ka pasur një sezon të shkëlqyer, në vitin e tij të katërt te Napoli. Pavarësisht se është kontraktuar deri në vitin 2020, Jorginho, 26 vjeç, është lidhur me një largim të mundshëm dhe agjenti i tij, Joao Santos, ka konfirmuar se disa klube të Premier League janë të interesuara për të. “Një ofertë e Manchester City për Jorginhon? Gjithkush e di se janë katër, ose pesë klube në Premier League, që e duan Jorginho, – tha ai për “CalcioNapoli24”. “Napoli nuk ka folur kurrë për asgjë dhe unë kurrë nuk kam biseduar zyrtarisht me ekipet e tjera.Unë pres që Napoli të përcaktojë të ardhmen e tij. Jorginho ende ka dy vite të mbetura në kontratën e tij dhe, nëse Napoli dëshiron ta shesë atë, thjesht do të duhet të gjejë një marrëveshje me një ekip tjetër dhe pastaj do të duhet të na..

Read More »

Promoja e performancës së Dua Lipës në finalen e Ligës së Kampionëve

Dua do të performojë në ceremoninë e finales së Ligës së Kampionëve Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar në rrjetin social Instagram, promon paralajmëruese të performancën së saj në finalen e Ligës së Kampionëve e cila do të mbahet më datë 26 maj. “Shumë e emocionuar që të bashkëpunoj me Pepsin për të përformuar në ceremoninë hapëse të finales së “Ligës së Kampionëve”, ka shkruar Dua Lipa. Ndryshe, Dua Lipa është duke shijuar suksesin e këngës “One Kiss”, të cilën e solli në bashkëpunim me Calvin Harris. So excited to be teaming up with @Pepsi to perform at the #UCLFinal Opening Ceremony! Watch this space! #LoveItLiveIt A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on May 8, 2018 at 2:13am PDT The post Promoja e performancës së Dua Lipës në finalen e Ligës së Kampionëve appeared first on RTV21.

Read More »

Publikohet promoja e performancës së Dua Lipës në finalen e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

UEFA përmes një videoje të shkurtër ka paralajmëruar se ylli nga Kosova, Dua Lipa, do të performojë në ceremoninë e finales së Ligës së Kampionëve. Kurse gjatë ditës së sotme, këngëtarja Dua Lipa ka publikuar një video të shkurtër që paralajmëron performancën e saj në finalen e Ligës së Kampionëve. “Shumë e emocionuar që të bashkëpunoj me Pepsin për të përformuar në ceremoninë hapëse të finales së Ligës së Kampionëve”, ka shkruar Dua Lipa në përshkrimin e videos derisa shihen sekuenca të interpretimit të këngës së saj hit “New Rules”./ KultPlus.com The post Publikohet promoja e performancës së Dua Lipës në finalen e Ligës së Kampionëve (VIDEO) appeared first on KultPlus.

Read More »

Dua Lipa premton spektakël me performancën në finalen e Ligës së Kampionëve

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, thotë se mezi pret që të performojë në ceremoninë hapëse të Ligës së Kampionëve këtë sezon. 22-vjeçarja kosovare, që mban çmimin për artisten më të re që ka arritur një miliard klikime dhe që aktualisht është top-artistja më e dëgjuar në Spotify, do të performojë para nisjes së finales mes Real Madridit dhe Liverpoolit më 26 maj në Kiev. “Jam e nderuar që më është kërkuar të performoj në......

Read More »

Liverpool hynë në garë për yllin e Premier Ligës

Liverpool hynë në garë për yllin e Premier Ligës

Skuadrat e mëdha angleze janë duke rivalizuar njëra-tjetrën në garë për shërbimet e sulmuesit të Crystal Palace, Wilfried Zaha Sulmuesi anglez, Zaha është i përgatitur të lërë Crystal Palacen gjatë kësaj vere. Janë skuadrat e mëdha angleze që i duan shërbimet e njërit nga lojtarëve më interesant të Ligës Premier. Sipas mediumit anglez The Sun, Liverpuli është bashkuar me Chelsean dhe Manchester Cityn duke synuar transferimin e Zahas. Megjithatë, transferimi i yllit anglez nuk do të jetë i lehtë për asnjërën skuadër, pasi Palace kërkon 50 milionë funte për shërbimet e tij. Kuptohet që 25-vjeçari do të konsideronte një lëvizje nga Selhurst Park për mundësinë për të provuar përsëri veten në një nivel më të lartë. Zaha ka insistuar se ai nuk është larguar nga ideja për të ‘ndezur’ tek një klub i madh pas kohës zhgënjyese në Manchester United, kur David Moyes ishte menaxher. “Nëse kam mundësi të largohem përfundimisht, kjo nuk do të në trembë, çfarë ka ndodhur në të kaluarën”, ka thë..

Read More »

Milani mposht Veronën, drejt Ligës së Evropës

Milani ka shënuar fitore bindëse në sfidën e sotme kundër Veronës, për të qenë edhe më afër që të sigurojë një vend që e çon në Ligën e Evropës. Rossonerët fituan përballjen e sotme me rezultat prej 4 me 1, transmeton Koha.net. Me golin e parë që e shënoi Calhanoglu në minutën e 11 pas asistimit nga Suso. Cutrone dyfishoi epërsinë, kurse Abate shënoi golin e tretë për vendasit. Në minutën e 85 Verona e ngushtoi epërsinë përmes Lee, megjithatë......

Read More »

Kloppi se ka mendjen te finalja e Ligës së Kampionëve

LAJMI I FUNDIT: Aksident i rëndë trafiku, dy persona humbin jetën

Mendjen te Chelsea Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk e ka mendjen aspak tek ndeshja e Ligës së Kampionëve me Realin e Madridit, por është duke menduar për ndeshjen e së dielës kundër Chelseas. “Do të dëshiroja ta ndryshoja këtë por ndeshja më e rëndësishme në karrierën time është ndeshja kundër Chelsea të dielën. Për momentin kjo është, e po aq e rëndësishme është edhe ndeshja kundër Brighton”, ka thënë Klopp. Liverpooli dhe Chelsea do të ndeshen këtë fundjavë për të diskutuar dhe një vend për në Champions. The post Kloppi se ka mendjen te finalja e Ligës së Kampionëve appeared first on RTV21.

Read More »

Marsielle i bashkohet Atleticos në finale të Ligës së Evropës, eliminon Salzburgun

Salzburgu i Valon Berishës nuk ka arritur të kualifikohet në finale të Ligës së Evropës, pasi u eliminua nga Marsielle. Skuadra franceze arriti të kualifikohet në finale, duke fituar përballjen në vazhdime, transmeton Koha.net. 2 me 0 ishte rezultati i ndeshjes së sotme gjatë kohës së rregullt për Salzburgun, kurse ndeshjen e parë Marsielle e kishte fituar me rezultat të njëjtë, çka bëri që ndeshja të shkojë në vazhdime. Rolando ishte ai që e çoi Marsiellen në finale duke shënuar......

Read More »

Atletico shkon në finale të Ligës së Evropës, eliminon Arsenalin

Atletico Madridi është kualifikuar në finale të Ligës së Evropës, duke e eliminuar në finale skuadrën e Arsenalit. Ishte Diego Costa që e çoi Atleticon në finale, duke shënuar sot golin e fitores në minutën e 45+2, transmeton Koha.net. Për të asistoi Griezmann. Ndeshja e parë në Angli kishte përfunduar 1-1, kurse me fitoren në shtëpi Atletico kualifikohet në finale të Ligës së Evropës. ...

Read More »

Dua Lipa performon në finalen e Ligës së Kampionëve (VIDEO)

Një fanse i dhuron një engjëll Eugent Bushpepës para provës së dytë në Eurovizion (VIDEO)

UEFA përmes një videoje të shkurtër ka paralajmëruar se ylli nga Kosova, Dua Lipa, do të performojë në ceremoninë e finales së Ligës së Kampionëve. “Kemi një tjetër artiste që do të pushtojë skenën e sivjetme të finales së Ligës së Kampionëve. A mund t’ia qëlloni kush është?” ka shkruar UEFA në faqen zyrtare në Facebook, derisa në video shihej Dua dhe një sekuencë e këngës “New Rules”./ KultPlus.com The post Dua Lipa performon në finalen e Ligës së Kampionëve (VIDEO) appeared first on KultPlus.

Read More »