Tag Archives: megjithate

Labi publikon ‘selfie’ nga Kuvendi i Kosovës, po e shijon profesionin e deputetit

Labi publikon ‘selfie’ nga Kuvendi i Kosovës, po e shijon profesionin e deputetit

Këngëtari i njohur Labinot Tahiri, tashmë deputet nga radhët e AKR-së, po e shijon më së miri karrigen e deputetit në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Këtë gjë ai e ka treguar sot (e martë), përmes një fotografie të publikuar në InstaStory, ku shfaqet në një ‘selfie’ në karrigen e tij. “Në Parlament”, kishte shkruar Labi në mbishkrimin e fotografisë, …

Read More »

Konflikt mes kushërinjve, banorët thonë se ka pasur të shtëna armësh

[/caption] Dje rreth orës 18:30 në fshatin Brecë të Podujevës dy kushërinjë janë përleshur mes vete ku banorët e asaj ane kanë treguar për Llapi.info se janë dëgjuar edhe të shtëna armësh. Përleshjen e ka konfirmuar edhe stacioni policor në Podujevë nga të cilët kanë thënë se problemi ka qenë mes dy palë kushërinjve. “Dje rreth orës 18:30 stacioni Policor në …

Read More »

Turqia: Ndihemi të tradhtuar nga Bashkimi Evropian

Turqia: Ndihemi të tradhtuar nga Bashkimi Evropian

Turqia ndjen se udhëheqësit e Bashkimit Evropian e kanë tradhtuar, me arsyetimin se negociatat për pranim të Turqisë në BE duhet të pezullohen, por Ankaraja vazhdon të shpresojë se vendi do t’i bashkohet bllokut, tha ministri turk për Çështjet Evropiane, Omer Çelik, raporton Reuters. Pas një shkëmbimi të ashpër fjalësh që zgjati për disa muaj midis kancelares Merkel dhe Presidentit …

Read More »

Fermerët po i çajnë lopët në kurriz, arsyeja ka irrituar mbrojtësit e kafshëve (FOTO LAJM)

Fermerët po i çajnë lopët në kurriz, arsyeja ka irrituar mbrojtësit e kafshëve (FOTO LAJM)

Sot, bujqësia moderne përbëhet nga praktika të reja me qëllim përmirësimin e cilësisë së mishit dhe qumështit. Por, pyetja që lind është nëse këto praktika janë të sigurta dhe humane? Fistulimi është heqja e një pjese të barkut të kafshës për të ekspozuar stomakun e tyre dhe pastaj përshtatet me një unazë plastike në mënyrë që mishi i lopës të …

Read More »

Pinë duhan gjithë jetën por mushkëritë i kanë të shëndetshme, kjo është arsyeja

Pinë duhan gjithë jetën por mushkëritë i kanë të shëndetshme, kjo është arsyeja

Shkencëtarët në Britani kanë shpjeguar arsyen se përse disa njerëz kanë mushkëri të shëndetshme, pavarësisht se kanë një jetë që tymosin duhan. Analizat mbi 50 mijë njerëz kanë treguar se bëhet fjalë për një mutacion në ADN-në e disa njerëzve, që përmirëson funksionimin e mushkërinjve dhe maskon impaktin fatal të duhanit. Këshilli për Kërkime Mjekësore mendon se këto zbulime do …

Read More »

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Njihuni me shqiptarin më të pasur në botë! (Foto)

Quhet Nazif Destani dhe pasuria e tij shkon mbi 3 miliardë dollarë. Po po, e lexuat mirë! Ai është shqiptari më i pasur në botë por fama nuk i intereson aspak, përndryshe do e njihnit. Nazifi është djali i Lazim Destanit, numëron biznese të suksesshme në 39 shtete të botës. Por të gjithë ata që i njohin, e dinë se …

Read More »

Ja pse duhet të hani sa më shumë rrush

Auto Draft

Rrushi mbron nga mostretja e stomakut, temperatura, sëmundjet e mëlçisë, hemorroidet, osteomieliti, gangrena, kanceri, si dhe nga mjaft sëmundje të tjera. Në vitin 1927 Dr. A Liebstein, mjek i famshëm nga Nju Jorku, duke ju drejtuar disa prej kolegëve të tij, të cilët e pyetën se çfarë mendonte për aftësitë kuruese të rrushit, tha: “Rrushi është ushqimi më ideal. Ai …

Read More »

“Hajdeni i keni ato”, ja si merret dëftesa në kolegj për 2000 euro në Lushnje

"Hajdeni i keni ato”, ja si merret dëftesa në kolegj për 2000 euro në Lushnje

Mjaftojnë 2000 euro për t’u pajisur me dëftesën e gjimnazit në Lushnje dhe dokumentet t’i merr personalisht në zyrën e tij drejtori i “Kolegjit Daka”, Gjovalin Daka. “Fiks Fare” sjell me zë dhe figurë në prag të fillimit të vitit shkollor bisedat mes bashkëpunëtorit të fiksit dhe sekserit i cili punon si mësues në një shkollë publike në Kuçovë. Ky …

Read More »

Tallje e mjerë me shtatoren e Adem Jasharit në Radush të Shkupit

Auto Draft

Shtatorja e heroit kombëtar Adem Jashari në Radushë të Shkupit është përuruar më 18 nëntor të vitit 2012, me rastin e 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Para gati gjashtë vitesh, zbulimi i kësaj shtatore pati marrë mjaft kritika por edhe akuza nga ana popullatës, Shtatorja siç shihet në këto fotografi, ngjan shumë pak me heroin. Përmasat e trupit nuk përkojnë …

Read More »