Tag Archives: menjehere

Në Klinikën e Gjinekologjisë nga fillimi i vitit kanë vdekur 127 foshnja

Në Klinikën e Gjinekologjisë nga fillimi i vitit kanë vdekur 127 foshnja

Një sërë parregullsish lidhur me kushtet hapësinore dhe të kuadrit si dhe pajisjeve, kanë konstatuar inspektorët e Inspektoratit Shtetëror Sanitar dhe Shëndetësor (ISHSSH) pas mbikëqyrjes së kryer inspektuese në Klinikën për Gjinekologji dhe Akusheri (KGJA). Siç kumtoi drejtoresha e ISHSSH, Irina Sotirova Buhova, mbikëqyrja e jashtëzakonshme është zbatuar me kërkesë të drejtoreshës së KGJA, Viktoria Jovanovska. “Në repartin për trajtim …

Read More »

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar[/caption] Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur te përfaqësuesja e Kosovës para ndeshjes së sotme ndaj Ukrainës. Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar[/caption] Sipas “Indeksonline”, sulmuesi 21-vjeçar Donis Avdijaj ka braktisur ekipin menjëherë pasi ka mësuar që nuk ishte përzgjedhur në formacionin titullar …

Read More »

Shtetasi i Maqedonisë shkakton aksident pasi e kishte zënë gjumi mbi timon

Shtetasi i Maqedonisë shkakton aksident pasi e kishte zënë gjumi mbi timon

Një shtetas 54-vjeçar maqedonas, ka qenë tepër i lodhur duke drejtuar veturën e vet. Gjatë kësaj, ai ka goditur një veturë tjetër të parkuar dhe menjëherë i është konfiskuar patentë shoferi. Mesditën e së martës, në Winterthur-Seen të Zvicrës është shkaktuar një aksident i pazakonshëm komunikacioni. Sipas hetimeve fillestare, një shtetas 54-vjeçar maqedonas ka qenë duke drejtuar veturën e vet …

Read More »

‘Robotët po vijnë!’ Norvegjia i frikësohet luftës pa drejtues

Auto Draft

Ndërsa luftërat e ardhshme do të kryhen gjithnjë e më shumë nga robotët inteligjentë që në mënyrë efektive do të zëvendësojnë ushtarët njerez, studiuesi norvegjez Morten Hansbø ka frikë se vendi i tij mund të kapet në befasi nga tendencat e fundit në luftën pa drejtues. Vetëm disa vite më vonë, robotët e luftës plotësisht të aftë për të kuptuar …

Read More »

Gra keni kujdes! Këto gjëra i fshehin meshkujt nga ju

Gra keni kujdes! Këto gjëra i fshehin meshkujt nga ju

Ashtu siç edhe femrat që i fshehin disa sekrete të vogla, ekzistojnë po ashtu edhe disa gjëra që meshkujt i fshehin nga femrat.Ata nuk janë aq të talentuar në të shprehur dhe pikërisht për këtë ata nuk kanë dëshirë t’i diskutojnë disa çështje të ndjeshme. Ja disa nga gjërat më të zakonshme që meshkujt i fshehin nga gratë. 1. Kanë …

Read More »

Emocionuese: Gjen motrën binjake falë një fotografie të publikuar rastësisht në medie

Emocionuese: Gjen motrën binjake falë një fotografie të publikuar rastësisht në medie

Disa persona ndahen kur janë të vegjël, dhe më nuk takohen kurrë, por ka edhe nga ata që falë një fotografie të publikuar në ndonjë revistë, apo medie tjera bëhen bashkë. Kështu edhe Eva Casando, fotografe nga Madridi, Spanjë ka gjetur motrën e saj, pasi e pa në një revistë kur ishte raportuar për Festivalin “Lufta e Domateve”, ku motrës …

Read More »

I tregoi të dashurës foton e guximshme që i çoi “shoqja”, kur ajo i sheh surratin s’e do më veten

Auto Draft

Shakatë në rrjetet sociale janë nga më të paparat dhe sigurisht, në çift ato bëhen dhe më interesante. Pikërisht kjo ka qenë ajo që ka bërë një i ri, i cili i ka dërguar një foto “sensuale” të dashurës së tij, duke i thënë se ia ka dërguar një shoqe. “Nuk ishte faji im”, i thotë ai, ndërsa vajza menjëherë …

Read More »

Kështu mund ta lini duhanin me sukses

Auto Draft

Ka ardhur koha pasi çdo ditë po kolliteni më shumë, gishtat kanë marrë ngjyrë të verdhë dhe po shpenzoni para duke blerë pako. Që të largoheni përfundimisht ka ky ves i keq që ju bënë dëme shëndetësore dhe financiare, janë tetë mënyra që ndihmojnë të lëni dhe të mos vazhdoni më me tymosje. 1. Bëhuni serioz Të ndaloni së tymosuri …

Read More »

Ja çfarë duhet të bëni menjëherë pas djegies

Auto Draft

Ishin incidentet e shpeshta të bashkëshortes se Earle Dickson, shkëndija, që ky i fundit të shpikte leuokoplasitn. Prerjet e shpeshta me thikë të së shoqes bënë këtë të fundit të mendonte për një zgjidhje, deri sa krijoi leukoplastin ! Nëse ai mendoi për prerjet, ne sot do të ndajmë me ju përbërësin e vetëm që duhet të aplikoni në lëkurë …

Read More »