Tag Archives: merret

Aida bukuroshja që do ta hap Botërorin, kush është dhe me çfarë merret?

Gruaja e cila mahnit me bukuri Me 4 qershor zyrtarisht do të fillojë Kampionati Botëror i Futbollit, i cili njihet si ngjarja më e madhe në këtë sport. Sivjet Kupën e Botën do ta hap këngëtari Robie Williams bashkë me sopranon e famshme ruse Aida Garifullina. Bukuroshja është 30 vjeç dhe është nën e një fëmijë që e ka bashkë me tenistin rus Marat Safin. Aida përveç talentit në muzikë ajo tërheq vëmendje edhe me bukuri. /21Media The post Aida bukuroshja që do ta hap Botërorin, kush është dhe me çfarë merret? appeared first on RTV21.

Read More »

Sterlingu nuk merret vesh me Cityn për kontratë të re

Bisedimet për kontratë të re mes Manchester Cityt dhe Raheem Sterlingut raportohet të kenë dështuar, për shkak të lojtarit që nuk është i gatshëm të nënshkruajë kontratë më afatgjate për “Qytetarët”. Sterlingu pati sezon të mrekullueshëm me Cityn duke fituar titullin e Premier Ligës, e duke shënuar 23 gola në 46 paraqitje në të gjitha garat. Forma e 23-vjeçarit ka shtyrë Cityn të nisë bisedimet për kontratë të re, por “SkySports” raporton se......

Read More »

Merret vendimi për rrënimin e objekteve montazh tek Ujëvara e Mirushës

Inspektorati komunal i Malishevës ka marrë vendim për rrënim të objekteve montazh në ujëvarën e Mirushës. “Pas urdhëresave nga Ministria e Mbrojtjes dhe Planifikimit Hapësinor për rrënimin e objekteve montazh, drejtoria e Inspektoratit e Komunës së Malishevës, me drejtor, Dibran Kastratin, merr vendim për rrënimin e të gjitha objekteve montazh, tek ujëvara e Mirushës e cila gjendet në zonën e parë mbrojtëse”, thuhet në komunikatën e tyre, transmeton Koha.net. Në këtë drejtim,......

Read More »

Ramadani: Shumë shpejt merret vendimi për ushtrinë

Intervistë me zëvendësministrin e FSK-së, Burim Ramadani Pas dërgimit të draft-ligjit për ushtinë nga Ministria e FSK-së në dy ministri të tjera, të njejtat do të dalin me përgjigje rreth kësaj cështjeje dhe shumë shpejt kjo pako ligjesh kur parashihet edhe ai për ushtrinë do të riprocedohet në Qeveri, thotë zëvendsministri i FSK-së, Burim Ramadani. Por edhe nëse Kosova do të bëhet me ushtri këtë vit, do të duhen 10 vjet që ajo në plot kuptimin e fjals të bëhet ushtri sepse sic thotë ai do të kalojë përmes një tranzicioni. Komenton edhe atë se a janë bindur serbët që të votojnë pro ndryshimeve kushtetuese, sepse, ky draft-ligj parashah që ushtria të bëhet përmes kësaj rruge./21Media The post Ramadani: Shumë shpejt merret vendimi për ushtrinë appeared first on RTV21.

Read More »

Dikur ishte krenaria e turqve, sot ja me çka merret Hakan Sukur si azilant në SHBA

Shumica e konsumatorëve nuk e njohin njeriun e veshur mirë, duke ecur nëpër “Tuts Bakery and Cafe” të Kalifornisë, duke mbledhur gota të përdorura dhe enët e palara. Ata hyjnë në lokal dhe porosisin çaj, mëngjes tradicional turk. Në drekë, ndoshta sanduiç me suxhuk ose qofte turke, kështu e nis shkrimin gazeta New York Times. Fasulet – kjo është ajo që konsumonte Hakan Sukur gjersa shpjegoi se si arriti këtu. Dhe nga këtu, ai nuk po i referohet vetëm kësaj kafene luksoze, apo Palo Alto, apo edhe Amerikës. Por këtu. Në këtë situatë, të mërguar nga shtëpia dhe të “fshehur” në pamje të thjeshtë. Sukur, 46 vjeç, është një nga futbollistët më të famshëm të Turqisë, hero i Kupës së Botës dhe një lojtar i disa ligave më të mëdha të Evropës. Ai hyri në politikë dhe u zgjodh deputet në Parlamentin e Turqisë, si anëtar i partisë së AKP-së së Erdoganit. “Më thanë të luajë lojën e tyre dhe do të arrin gjithçka në jetë, por unë nuk pranova. E dorëzova mandatin prej deputetit dhe tani jam këtu”,..

Read More »

Merret vesh se kush ishte në shënjestër të sulmit me armë në Prishtinë

21:38 - Jo zyrtarisht KTV-ja merr se personi i cili është gjuajtur me armë zjarri me këtë rast është edhe drejtori i Financave në Polici. Të shtëna nga një veturë ndaj një tjetre në Prishtinë, s’ka të lënduar Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot rreth orës 16:30 në rrugën Isa Kastrati në Prishtinë. KTV raporton se një veturë në lëvizje është gjuajtur nga një veturë tjetër, me ç’rast nuk ka të lënduar. Policia ka......

Read More »

Prokurori po merret me hetimet e aksidentit të dy policëve

Zëdhënës i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi ka folur rreth aksidentit të dy policëve të zhdukur afër lumit Lepenec Gashi ka treguar se sot janë kryer disa kërkime edhe në disa zona në mënyrë më të detajuar, e ku kanë dyshuar se mund të jenë trupat e policëve, të zhdukur që katër ditë. “Edhe sot prej orës 9 kemi vazhdu me kërkimet dhe kanë marrë pjesë të gjitha njësitet që janë këtu, Policia, FSK, Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave, vullnetarë po edhe pse i kemi kry disa kërkime, më të detajuara në disa vende ku kemi dyshuar, por prapëseprapë nuk kemi gjetur diçka të re”, ka thënë ai. Gashi më tej ka thënë se ende nuk ka diçka konkrete sa i përket kërkimit të trupave edhe në Maqedoni ku ka dyshime se mund të jenë bartur trupat nga lumi. “Sa i përket kërkimit të Maqedonisë ata janë në autoritetin e tyre ndërsa ne deri në kufi jemi duke i vazhduar hetimet dhe nuk do të humbim shpresat dhe do të vazhdojmë kërkimet dhe shpresojmë që në ditët e ardhshme do të dalim me rezu..

Read More »

Zëdhënësi i Policisë thotë se prokurori po merret me hetimet e aksidentit të dy policëve

Zëdhënës i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi ka folur rreth aksidentit të dy policëve të zhdukur afër lumit Lepenec Gashi ka treguar se sot janë kryer disa kërkime edhe në disa zona në mënyrë më të detajuar, e ku kanë dyshuar se mund të jenë trupat e policëve, të zhdukur që katër ditë. “Edhe sot prej orës 9 kemi vazhdu me kërkimet dhe kanë marrë pjesë të gjitha njësitet që janë këtu, Policia, FSK, Agjencia për Menaxhimin e Emergjencave, vullnetarë po edhe pse i kemi kry disa kërkime, më të detajuara në disa vende ku kemi dyshuar, por prapëseprapë nuk kemi gjetur diçka të re”, ka thënë ai. Gashi më tej ka thënë se ende nuk ka diçka konkrete sa i përket kërkimit të trupave edhe në Maqedoni ku ka dyshime se mund të jenë bartur trupat nga lumi. “Sa i përket kërkimit të Maqedonisë ata janë në autoritetin e tyre ndërsa ne deri në kufi jemi duke i vazhduar hetimet dhe nuk do të humbim shpresat dhe do të vazhdojmë kërkimet dhe shpresojmë që në ditët e ardhshme do të dalim me rezu..

Read More »