Tag Archives: morning

Aldo Morning Show/ Prinderit martojne vajzen me zor, dy dite me vone ndodh e papritura (07.06.2018)

Një 35-vjeçare nga qyteti i Fierit është martuar me një djalë pa dëshirën e saj. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” kanë qenë prindërit ata që kanë detyruar vajzën. Por vetëm dy ditë më parë dhëndri e ka kthyer nusen në shtëpinë e saj duke thënë se ajo nuk i jepej. The post Aldo Morning Show/ Prinderit martojne vajzen me zor, dy dite me vone ndodh e papritura (07.06.2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Aldo Morning Show/ Emigranti shkon tek fallxhorja, ja cfare i ndodh (11.06.2018)

Një emigrant, i cili prtej vitesh jetonte në Greqi është kthyer në Fier. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” emigranti ka shkuar menjëherë tek një fallxhore për të parë fatin. Ai është ankuar se nuk po i shkojnë gjërat mirë dhe se kishte kursyer vetëm 7 mijë e 500 euro. Fallxhorja i ka thënë që t’ia japë asaj paratë që ti “këndojë” dhe që ti dyfishoheshin nëse ai kishte zemrën e mirë, por ka ndodhur pikërisht e kundërta pasi fallxhorja nuk ia ka kthyer paratë me justifikimin se i janë zhdukur sepse ai ishte i keq. Burri ka denoncuar fallxhoren por ende nuk ka marë paratë. The post Aldo Morning Show/ Emigranti shkon tek fallxhorja, ja cfare i ndodh (11.06.2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Aldo Morning Show/ Tradheton burrin me komshiun, e zbulon vjehrri (11.06.2018)

Një grua nga Korça e cila jetonte me vjehrrin pasi e kishte burrin në emigracion kishte krijuar lidhje jashtëmartesore me komshiun. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show” ka qenë vjehrri ai që e ka zbuluar dhe më pas e ka përzënë nga shtëpia. Vjehrri ankohej vazhdimisht për nusen e cila gatuante në darkë për ditën që do të vinte dhe më pas ka zbuluar tradhëtinë. The post Aldo Morning Show/ Tradheton burrin me komshiun, e zbulon vjehrri (11.06.2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Aldo Morning Show/ Cifti italian vjedh lokalin ne Vlore (11.06.2018)

Një çift italian që kishte ardhur për pushime në Vlorë duket se është përshtatur shumë shpejt në Shqipëri. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” çifti ka qëndruar në Vlorë për rreth një muaj dhe kur janë larguar kanë vjedhur vazot e luleve të një lokali ku pinin kafe çdo ditë. Gazetari tregon se të moshuarit pinin kafen falas tek lokali ku kanë kryer vjedhjen, por sërish nuk e kanë kursyer. The post Aldo Morning Show/ Cifti italian vjedh lokalin ne Vlore (11.06.2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Aldo Morning Show/ Gruaja iken nga shtëpia me shokun e burrit (07.06.2018)

Një çift që bashkëjetonte prej kohësh i kanë dhënë fund marrëdhënies. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” gruaja ka vënë në gjumë burrin dhe është larguar me shokun e tij. Gazetarja raporton se gruaja kishte synim të largohej nga Shqipëria dhe është larguar duke braktisur burrin dhe fëmijët. The post Aldo Morning Show/ Gruaja iken nga shtëpia me shokun e burrit (07.06.2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Aldo Morning Show/ Mblidhnin para per bamiresi, zbulohet mashtrimi (05.06.2018)

Disa vajza të cilat kërkonin para për bamirësi duket se kanë dalë zbuluar. Gazetarja e “Aldo Morning Show” raporton se vajzat të cilat kishin mbledhur para gjatë ditës me pretekstin se do ndihmonin disa fëmijë janë zbuluar teksa flisnin në telefon me një shoqen e tyre. Ata janë parë duke numëruar paratë poshtë një pallati dhe i kanë thënë shoqes së tyre se po dalin të bëjnë pazare pasi kishin mbledhur shumë para. The post Aldo Morning Show/ Mblidhnin para per bamiresi, zbulohet mashtrimi (05.06.2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »