Tag Archives: nderkohe

Milaim Zeka dyshohet të ketë mashtruar 920 kosovarë me viza pune në Gjermani

920 KOSOVARË KANË PROVUAR TË EMIGROJNË NË GJERMANI ME VIZA PUNE NËPËRMJET NJË AGJENCIE PUNËSIMI E CILA NË FAKT ISHTE NJË SKEMË MASHTRIMI E DEPUTETIT MILAIM ZEKA DHE PARTNERIT TË TIJ, ILIR KRASNIQI. APLIKANTËT KANË PAGUAR NGA 50 EURO DERI NË 3500 EURO PËR NJË VIZË PUNE. POR, NË VEND TË PUNËSIMIT JANË GJENDUR BRENDA NJË SKEME MASHTRIMI. INSAJDERI KA …

Read More »

E kishte kthyer klasën në një ‘strofull seksi’, 6 vjet burg për mësuesen

E kishte kthyer klasën në një ‘strofull seksi’, 6 vjet burg për mësuesen

Një mësuese që sipas prokuroreve e kishte kthyer klasën e saj në një ‘strofull seksi’ për nxënësit të gjithë shkollës është dënuar me gjashtë vjet burg. 35 vjeçarja Danielle Matko kryente veprime seksuale me djem adoleshentë gjatë 5 minutave pushim mes orëve pas mësimit. Ajo u kap pasi policia hasi një fotografi të gjinjve të saj, të bëra nga një …

Read More »

Avokati bën deklaratën shokuese: Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm

Avokati bën deklaratën shokuese: Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm

Avokati, Saimir Vishaj, i ftuar në ‘Dritare me Rudinën’, në” Vizion Plus” ka folur për gjendjen e burgjeve në vend. Ai ka thënë se shumica e të burgosurve janë të pafajshëm, ose hallexhinj, ndërkohë që ata që kanë bërë krime, ndodhen jashtë burgjeve. “Kemi njerëz, për të cilët janë mbyllur sytë. Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm dhe me …

Read More »

Maqedonia, 2 milionë banorë, por mbi 1.8 milionë votues: Ja dyshimet në prag të zgjedhjeve lokale

Maqedonia, 2 milionë banorë, por mbi 1.8 milionë votues: Ja dyshimet në prag të zgjedhjeve lokale

Në zgjedhjet lokale në Maqedoni, që do të mbahen më 15 tetor, të drejtën e votës e kanë më shumë 1.8 milion persona nga rreth dy milionë banorë që ka ky shtet. Kjo shifër nuk u bën përshtypje partive politike, të cilat gjatë zgjedhjeve të parlamentare të dhjetorit të vitit të kaluar zhvilluan polemika e debate të shumta në lidhje …

Read More »

Rrëfimi i “nënës beqare”, tregon se si e mashtroi shqiptari: U martua me mua dhe…

Auto Draft

Michelle Rawlins, nga Sheffield, ka rrëfyer se si ish-bashkëshorti shqiptar e braktisi në qendrën tregtare, ndërkohë që ajo ishte duke provuar fustanin e dasmës. Tashmë 51-vjeçarja e ka kthyer jetën e saj përmbys dhe është duke e ndarë historinë e saj me gra të tjera për t’i frymëzuar ato të largohen nga marrëdhëniet e dështuara. Michelle rrëfeu se si ajo …

Read More »

Shqiptari që do i bëj ballë Shilegovit dhe Trajanovskit për kreun e Shkupit

Shqiptari që do i bëj ballë Shilegovit dhe Trajanovskit për kreun e Shkupit

Naim Bajrami, kandidati i Aleancës për Shqiptarët është shqiptari i vetëm që do tu bëjë ballë Shilegovit dhe Trajanovskit për kreun e komunës së Shkupit I lindur në Shkup, vend ku jeton dhe vepron. Me profesion jurist, Naim Bajrami nga sonte është pozicionuar kandidat i partisë së Ziadin Selës për kreun e komunës së Shkupit. Ka mbaruar studimet në fakultetin …

Read More »

I kërkoi shumë para pas aktit, shqiptari hakmerret me prostitutën në mënyrën më makabre

I kërkoi shumë para pas aktit, shqiptari hakmerret me prostitutën në mënyrën më makabre

Një 49-vjeçar shqiptar me banim në provincën Francesca në Bergamo të Italisë është vënë në prangat e karabinierëve italianë pas 7 muajve arrati. Vepra penale që ai ka kryer është dhuna ndaj një prostitute dhe grabitja. Në muajin mars të këtij viti shqiptari kishte kryer marrëdhënie seksuale me prostitutën dhe më pas i kishte vënë thikën në fyt. Të dy …

Read More »

Kjo është Vjollca nga Shqipëria, e shitën disa herë te burra në Maqedoni (Foto)

Auto Draft

27-vjeçarja i kërkon gjykatës ta lirojë për t’u kthyer pranë fëmijëve të saj, sepse nuk ka kush kujdeset për ta. E dyshuara pretendon se tentoi ta vriste partnerin pas konflikteve për fëmijët dhe dhunës në familje. Mes të tjerash, gruaja nga fshati Pojan i Korçës këmbëngul të jetë pajtuar me dhunuesin, ndërkohë që siç pretendon e akuzuara, ajo vuan nga …

Read More »

4 shenjat e horoskopit të cilat janë më të mërzitshmet dhe dramatiket

4 shenjat e horoskopit të cilat janë më të mërzitshmet dhe dramatiket

Thjesht nuk bëjnë dot ndryshe… Dramat! Ndërkohë që shumë prej nesh i lemë pas në gjimanz (apo shkollë të lartë) ka nga ata që vazhdojnë ende t’i kenë pjesë të jetës. Edhe pse ndonjëherë personat “dramatikë” mund të bëhën argëtues, gjasat janë që shumë shpejt e vetmja gjë që do bëjë me shumë kënaqësi do ishte t’i kyçje në një …

Read More »