Tag Archives: ndryshme

Këto foto lakuriqe, janë realizuar dy javë para vdekjes së Marilyn Monroe – (Foto)

Këto foto lakuriqe, janë realizuar dy javë para vdekjes së Marilyn Monroe - (Foto)

Gruaja e cila ka qenë simbol i bukurisë dhe pamjes seksi, Marilyn Monroe, edhe më tutje konsiderohet si njëra nga femrat më joshëse në botë, pamja magjepsëse e së cilës, vështirë të arrihet nga ndonjë femër tjetër, transmeton Zeri.info. Dhe kohë pas kohe, në publik dalin gjëra të saj personale të cilat shiten nëpër ankande të ndryshme publike, ndërsa këtë …

Read More »

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

Partitë në vrap pas marrjes së meritave për rastin Monstra. BDI-ja thonë se vazhdimisht është angazhuar për zbardhjen e rastit. Por nga LSDM-ja kujtojnë se kthesa pozitive ndodhë si rezultat i dëshmive nga materialet e përgjuara dhe premtimit të saj për zbardhjen e së vërtetës, njofton Alsat M. Partitë politike e vlerësojnë si qasje të drejtë juridike kërkesën e Prokurorisë Publike …

Read More »

Aktorja rrëfen si u dhunua në moshën 15-vjeçare nga regjisori (FOTO)

Aktorja rrëfen si u dhunua në moshën 15-vjeçare nga regjisori (FOTO)

Një akuzë e re për përdhunim të fëmijëve është ngritur ndaj regjizorit të njohur, Roman Polanski. Aktorja gjermane Renate Langer është shprehur se regjisori e ka përdhunuar në shtëpinë e tij në Gstaad kur ajo ishte vetëm 15-vjeçare. Sulmi i shkurtit të vitit 1972 është akuza e fundit, pas një varg akuzash të ngjashme të bëra nga katër femra të …

Read More »

Mbahuni djema! Klaudia Pepa ‘rrëqethëse’ me paraqitjen e saj në videon e fundit

Mbahuni djema! Klaudia Pepa ‘rrëqethëse’ me paraqitjen e saj në videon e fundit

Balerina e njohur shqiptare e cila po e zhvillon karrierën e saj në Itali çdo here e më shumë po vjen edhe më provokative. Pas imazheve 100% nudo të cilat u komentuan shumë ajo vjen me një video në të cilën bën lëvizje ‘rrënqethëse’, shkruan lajmi.net Përkrah kësaj videoje Klaudia ka pranuar kritika të ndryshme nga ndjekësit të cilët i …

Read More »

Milaim Zeka dyshohet të ketë mashtruar 920 kosovarë me viza pune në Gjermani

920 KOSOVARË KANË PROVUAR TË EMIGROJNË NË GJERMANI ME VIZA PUNE NËPËRMJET NJË AGJENCIE PUNËSIMI E CILA NË FAKT ISHTE NJË SKEMË MASHTRIMI E DEPUTETIT MILAIM ZEKA DHE PARTNERIT TË TIJ, ILIR KRASNIQI. APLIKANTËT KANË PAGUAR NGA 50 EURO DERI NË 3500 EURO PËR NJË VIZË PUNE. POR, NË VEND TË PUNËSIMIT JANË GJENDUR BRENDA NJË SKEME MASHTRIMI. INSAJDERI KA …

Read More »

Rrëfimi i albanologut Robert Elsie për shqiptarët: Kosova ishte më perëndimore se Shqipëria

Rrëfimi i albanologut Robert Elsie për shqiptarët: Kosova ishte më perëndimore se Shqipëria

Është ndarë nga jeta, në moshën 67 vjeçare, albanologu i shquar, Robert Elsie, një ndër studiuesit më të mëdhenj të gjuhës dhe letërsisë shqipe. Në ditën e ndarjes së studiuesit nga jeta, publikojmë intervistën e vetme që albanologu i mirënjohur dha ndonjëherë në televizion. Kjo ishte një ndër emisionet më të ndjekura dhe është realizuar nga gazetarja Rudina Xhunga për …

Read More »

Maqedonia, 2 milionë banorë, por mbi 1.8 milionë votues: Ja dyshimet në prag të zgjedhjeve lokale

Maqedonia, 2 milionë banorë, por mbi 1.8 milionë votues: Ja dyshimet në prag të zgjedhjeve lokale

Në zgjedhjet lokale në Maqedoni, që do të mbahen më 15 tetor, të drejtën e votës e kanë më shumë 1.8 milion persona nga rreth dy milionë banorë që ka ky shtet. Kjo shifër nuk u bën përshtypje partive politike, të cilat gjatë zgjedhjeve të parlamentare të dhjetorit të vitit të kaluar zhvilluan polemika e debate të shumta në lidhje …

Read More »

Reagon Adem Mikullovci: Nëse i ka ba diçka vaki Milaimit, ma mirë mos m’kallxoni

Reagon Adem Mikullovci: Nëse i ka ba diçka vaki Milaimit, ma mirë mos m’kallxoni

Rrahja e dy deputëve të Kuvendit të Kosovës, sonte ka bërë bujë në gjithë vendin. Kjo ngjarje ka nxitur debat e polemika të mëdha mes qytetarëve dhe partieve politike, shkruan Gazeta NewBorn. E përveç përfshirjes dhe hapjes së debatit kjo ngjarje ka filluar edhe të bëhet satirë. Faqe të ndryshme në Facebook, kanë nisur të bëjnë shaka me këtë rast, …

Read More »

Djali i shpreh dashurinë ‘Live’, deklarata skuqi dhe turpëroi Eni Çobanin

Auto Draft

Në emisionin  “Shihemi në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare”  u tregua një histori e dhimshme shqiptare. E ftuar në emision ishte Englantina dhe miku i saj Niku.  Englantina kërkon të rimarë kujdestarinë e vjazës së saj, të cilën u detyrua ta  braktiste 23 vjet më parë. Niku ishte i ftuar në atë studio për ta ndihmuar Englatinën të fitonte vajzën e saj. …

Read More »