Tag Archives: njerezit

Ja përse doni të kryeni marrëdhënie gjatë gjithë kohës

Ja përse doni të kryeni marrëdhënie gjatë gjithë kohës

Të jesh i varur nga marrëdhëniet intime është një problem serioz. Ata që janë më të rrezikuar të jenë të varur janë personat që vuajnë nga çrregullimi dypolar.Por edhe ata që janë të varur ndaj substancave narkotike kanë më tepër probabilitet të bëhen të varur nga marrëdhëniet. Probabilitet të lartë kanë edhe njerëzit që janë të diagnostikuar me çrregullime të …

Read More »

BDI nuk ka të drejtë morale të flas për “Monstrën”

BDI nuk ka të drejtë morale të flas për “Monstrën”

  Aleanca për Shqiptarët ka reaguar lidhur me keqpërdorimet politike që po bëhen me rastin “Monstra” pas rikthimit për rigjykim të procesit gjyqësor. Ja reagimi i plotë: Meqenë se ndodhemi në mes mes të fushatës elektorale të zgjedhjeve Lokale 2017, nuk e pamë të arsyeshme të mbajmë konferencë për shtyp duke qenë të kujdeshëm për ndjesinë e procesit si dhe …

Read More »

Brenda festës së ditëlindjes të parë të Kaias

Brenda festës së ditëlindjes të parë të Kaias

Kaia, vajza e aktores Teuta Krasniqit sot ka festuar ditëlindjen e parë. E për të, padyshim që është organizuar një festë për të, me njerëzit më të dashur për të, shkruan lajmi.net Ka qenë gjyshi i Kaias, profesori Milazim Krasniqi ai i cili në Facebook ka publikuar një fotografi ku shihet se janë mbledhur gjithë familja. Të gjithë të lumtur …

Read More »

Ja si ju ‘nxjerr zbuluar’ Facebook kur ju jeni të dashuruar

Ja si ju 'nxjerr zbuluar' Facebook kur ju jeni të dashuruar

Facebook lexon çfarë shkruajnë njerëzit e dashuruar Rezulton se ekziston një grup shkencëtarësh të të dhënave që studiojnë dashurinë në facebook. Falë kërkimit të tyre, inteligjenca artificiale është në gjendje të parashikojë kur do të filloni një marrëdhënie romantike më mirë se një psikolog. Nga konkluzionet dhe shenjat interesante që janë mbledhur , mundësohet zbulimi i lidhjeve që lidh dy …

Read More »

Pse nuk dua të bëj seks me burrin që dua?

Mendohet se mes 1 dhe 3 përqind e popullsisë është aseksuale, çka nënkupton se nuk ndjejnë tërheqje seksuale për njerëzit e tjerë. Për vite të tëra, Stacey ishte plot mëdyshje se përse nuk donte të flinte me askënd, përfshi edhe bashkëshortin e saj. Siç shpjegon ajo në këtë shkrim të BBC, ishte mjekja që i zbuloi të vërtetën. Për një …

Read More »

‘Robotët po vijnë!’ Norvegjia i frikësohet luftës pa drejtues

Auto Draft

Ndërsa luftërat e ardhshme do të kryhen gjithnjë e më shumë nga robotët inteligjentë që në mënyrë efektive do të zëvendësojnë ushtarët njerez, studiuesi norvegjez Morten Hansbø ka frikë se vendi i tij mund të kapet në befasi nga tendencat e fundit në luftën pa drejtues. Vetëm disa vite më vonë, robotët e luftës plotësisht të aftë për të kuptuar …

Read More »

Avokati bën deklaratën shokuese: Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm

Avokati bën deklaratën shokuese: Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm

Avokati, Saimir Vishaj, i ftuar në ‘Dritare me Rudinën’, në” Vizion Plus” ka folur për gjendjen e burgjeve në vend. Ai ka thënë se shumica e të burgosurve janë të pafajshëm, ose hallexhinj, ndërkohë që ata që kanë bërë krime, ndodhen jashtë burgjeve. “Kemi njerëz, për të cilët janë mbyllur sytë. Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm dhe me …

Read More »

Sela: Ne kemi vepra dhe jo vetëm fjalë

Sela: Ne kemi vepra dhe jo vetëm fjalë

Lideri i “Aleancës për shqiptarët” nga Kumanova tha se Lagja e Trimave u dogj për shkak se ishte “Lagje trimash” dhe jo “Divo Naselje” dhe sepse ishte e banuar me shqiptarë dhe është e banuar me shqiptarë dhe jo me qytetarë. Ai tha se ka ardhur koha për vepruar bashkërisht dhe të jenë prezentë në çdo derë dhe lagje dhe …

Read More »