Tag Archives: njoftuar

“Monstra”, PSP nuk ka të dhëna të reja

Nesër vazhdon gjykimi i  rastit Monstra në shkallën e fundit gjyqësore por pa shpresa se mund të ketë ndonjë pikë kthese. Prokurorja e rastit Liljana Spasovska në seancën  e parafundit la shumë për të dëshiruar pasi kërkoi nga PSP të dorëzojë provat që i ka lidhur me këtë rast. Por PSP ende nuk ka as njohuri nëse ekziston një kërkesë …

Read More »

Ngjarje e rrallë në Prishtinë, gruaja e bën për spital burrin

Ngjarje e rrallë në Prishtinë, gruaja e bën për spital burrin

Policia e Kosovës ka njoftuar se nëPrishtinë më 03.09.2017, rreth orës 18:05 është arrestuar e dyshuara femër, pasi që e njëjta e ka sulmuar fizikisht dhe ka ushtruar dhunë ndaj viktimës mashkull (bashkëshortit të saj). “Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti ka pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raportin e PK-së. Me urdhër të prokurorit e dyshuara është dërguar …

Read More »

Zhbllokohet Kuvendi, Kadri Veseli sërish kryeparlamentar, merr 62 vota

Zhbllokohet Kuvendi, Kadri Veseli sërish kryeparlamentar, merr 62 vota

Me 62 deputetë për dhe 52 deputetë kundër, Kadri Veseli është zgjidhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Kryesuesi Adem Mikullovci ka hapur punimet e seancës konstituive. Ai ka bërë të ditur se në sallë gjenden 102 deputetë, derisa ka ripërsëritur se koalicion PANA kishte kërkuar që seanca të fillonte nga ora 10:00, raporton “Bota sot”. “Kërkesa është bërë vonë dhe …

Read More »

Paralajmërimi alarmues i Koresë së Veriut Kim Jong : Ja çfarë pritet të ndodhë të shtunën !

Paralajmërimi alarmues i Koresë së Veriut: Ja çfarë pritet të ndodhë të shtunën

Koreja e Jugut ka njoftuar zyrtarisht ditën e sotme se diktatori Kim Jong-un do të testojë një tjetër raketë balistike, të shtunën. “Situata është shumë serioze- paralajmëroi kryeministri koreanojugor. Një tjetër raketë ndërkontinentale e Koresë së Veriut pritet të testohet të shtunën e ardhshme, 9 shtator, kur regjimi komunist feston përvjetorin e pavarësisë së vendit”. Sipas tij, pakujdesive të Phenianit …

Read More »

BDI kërcënon me vënien e pllakës përkujtimore të UCK-së në parkun e qytetit të Kumanovës

BDI kërcënon me vënien e pllakës përkujtimore të UCK-së në parkun e qytetit të Kumanovës

Lidhur me paralajmërimet e kryetarit të Kumanovës Zoran Damjanovski për vënien e një pllake përkujtimore kushtuar “Branitellave” në parkun e ri të qytetit, grupi I këshilltarëve të BDI sot reagoi me një kërcnim radikal , se si kundërpërgjigje e paralajmërimit të Damajnovskit do të vendosin një pllakë përkujtimore kushtuar dëshmorëve të kombit të UCK të luftës së vitit 2001. Më …

Read More »

Ja si u kap grupi i serbëve dhe rusëve në Kosovë

Ja si u kap grupi i serbëve dhe rusëve në Kosovë

Policia e Kosovës ka thënë se kishte pasur informacione paraprake për hyrjen ilegale të gjashtë rusëve dhe pesë serbëve në Kosovë, të martën. Përmes një njoftimi për media, Policia ka treguar se si i zuri në pritë 11 personat që dyshohen se e kaluan ilegalisht kufirin Serbi-Kosovë, sot rreth orës 13:00. Përmes një komunikate për media, Policia e Kosovës ka …

Read More »

Ja si u kap shitësi i biletave false për Super Kupën në Shkup, 600 euro një biletë

Ja si u kap shitësi i biletave false për Super Kupën në Shkup, 600 euro një biletë

Shitja e biletetave nën dorë për ndeshjen e madhe Real-Mançester është shndërruar në mundësi të madhe fitimi për stërshitësit. Autoritetet e sigurisë janë moblizuar për të kapur këta manipulues, dhe tashmë ka rezultate. Policia ka njoftuar se ka arrestuar një 41-vjeçar, i cili ka tentuar të shes bileta me çmim të shtrenjtë. Ky i dyshuar ka shkkuar shumë larg duke …

Read More »

Politikania e njohur ndërron jetë në sy të vajzës së mitur

Politikania e njohur ndërron jetë në sy të vajzës së mitur

Një prej politikaneve më aktive në Evropë ka ndërruar jetë ditën e sotme, pas një aksidenti tragjik. Lajmi për vdekjen e Irina Berezhnaya, e ka njoftuar ish-kryeministri ukrainas, Mykola Azarov. Irina Berezhnaya, ka qenë ish-nënkryetare e opozitës kryesore në Ukrainë. Ajo ndërroi jetë në një aksident rrugor në sy ta vajzës së saj 8-vjeçare. Politikania e bukur dhe kurajoze, vdiq …

Read More »