Tag Archives: pajete

Lajmi i fundit: Gjendet në lum trupi i pajetë i policitë Armend Trena

Nga njësitë e kërkim shpëtimit u gjet trupi i pa jetë i policit Armend Trena. Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 40, në kilometrin e 6-të (në hyrje të Hanit të Elezit) nga vend i aksidentit në lumin Lepenc, kanë gjetur trupin e pa jetë të policit Armend Trena. The post Lajmi i fundit: Gjendet në lum trupi i pajetë i policitë Armend Trena appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Gjendet trupi i pajetë i policit Armend Trena

17:13 - Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 40, në kilometrin e 6-të (në hyrje të Hanit të Elezit) nga vend i aksidentit në lumin Lepenc, kanë gjetur trupin e pajetë të policit Armend Trena, ka bërë me dije FSK-ja zyrtarisht. Policia ka gjetur një trup të pajetë në Lepenc, dyshon se mund të jetë i policit Trena KTV ka mësuar se është gjetur një trup i pajetë......

Read More »

Kaçanik: U gjet trupi i pajetë i njërit polic

Nesër vazhdojnë kërkimet për gjetjen e trupit të policit tjetër Pas 6 ditë kërkimesh sot është gjetur trupi i pa jetë i policit Malsor Dashi, njërit nga policët e zhdukur, të aksidentuar mbrëmjen e të shtunës. Trupi i Dashit është gjetur në orën 15 e 45 minuta në kilometrin e 5-të nga vendi i aksidentit nga njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe Agjencisë së Kosovës për Emergjenca. Policët Malsor Dashi dhe Armend Trena janë aksidentuar me veturën e tyre zyrtare në magjistralen Kaçanik-Han i Elezit te vendi i quajtur “Kulla e Qeshmes”. Ndërkohë, vazhdojnë kërkimet për trupin e policit tjetër, të zhdukur që nga e shtuna e kaluar. Në lidhje direkte kemi kolegun Bahtir Cakolli për të mësuar më shumë hollësi./21Media The post Kaçanik: U gjet trupi i pajetë i njërit polic appeared first on RTV21.

Read More »

Kështu u gjet trupi i pajetë i policit në Lepenc

Trupi i Malsor Dashit u gjet vetëm disa kilometra larg vendit ku ndodhi aksidentit Po e nxjerrin nga uji trupin e njërit prej Policëve që u zhdukën që nga e shtuna. Ekipet e shpëtimit gjetën trupin e Malsor Dashit, që rrjedha e Lumit e kishte çuar 5 km larg vendit ku ndodhi aksidenti. Polici i gjeneratës së 53-të të Policisë që punonte nga Marsi i 2018-tës për organet e rendit u gjet pesë ditë pas aksidentit me makinë në të cilin ishte edhe kolegu i tij, Armend Trena, raporton T&. Ani pse u dëgjuan versione të ndryshme për gjendjën në të cilën ndodhej trupi i policit të ndjerë, prapë nuk u dha ndonjë version zyrtar, duke u respektuar dhimbja e familjës dhe autoriteti i mjekësisë ligjore. Trupi i pajetë i Malsorit i sipas Prokurorit, Shukri Jashari, është dërguar për obduksion në Prishtinë. Kufoma ka qenë i zhveshur kur është gjetur për shkak të qëndrimit në ujë, ka thënë prokurori . Jashari ka shtuar nuk ka dyshume tjera pos që ishte aksident dhe se kufoma nuk ka pas dëmtime në p..

Read More »

Nesër pritet të kryhet autopsia e trupit të pajetë të policit

Gërxhaliu: Trupi i pajetë ka arritur në IML Para pak minutash trupi i pajetë i policit Malsor Dashi ka arritur në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Lajmin për kallxo.com e bëri të ditur drejtori i këtij Instituti, Arsim Gërxhaliu. Ai tha se autopsia e trupit të të ndjerit pritet të kryhet gjatë ditës së nesërme me urdhër të prokurorit të rastit. Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka njoftuar se trupi i pajetë i gjetur sot pasdite në ujërat e lumit Lepenc është i pjesëtarit të Policisë Malsor Dashi, 27-vjeçar. Është gjetur trupi i pajetë i njërit polic në lumin Lepenc MFSK tregon indentitetin e policit të gjetur në Lepenc The post Nesër pritet të kryhet autopsia e trupit të pajetë të policit appeared first on RTV21.

Read More »

Gjendet trupi i pajetë i një prej policëve të Kosovës

Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK) njofton se trupi i pajetë i gjetur sot pasdite në ujërat e lumit Lepenc është i pjesëtarit të Policisë Malsor Dashi. “Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 45, në kilometrin e 5-të nga vendi i aksidentit, kanë gjetur trupin e pa jetë të policit Malsor Dashi”, thuhet në komunikatën e Ministrisë. Sipas MFSK-së, po vazhdojnë kërkimet për trupin e policit tjetër.

Read More »

FSK: Trupi i pajetë i gjetur në Lepenc është i Malsor Dashit

FSK: Trupi i pajetë i gjetur në Lepenc është i Malsor Dashit

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se nga njësitë e kërkim shpëtimit në lumin Lepenc është gjetur trupi i pa jetë i policit Malsor Dashi. “Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 45, në kilometrin e 5-të nga vendi i aksidentit, kanë gjetur trupin e pa jetë të policit Malsor Dashi. Vazhdojnë kërkimet për trupin e policit tjetër”, bën të ditur FSK. The post FSK: Trupi i pajetë i gjetur në Lepenc është i Malsor Dashit appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Është gjetur trupi i pajetë i njërit polic në lumin Lepenc

Trupi i pajetë është nxjerrë nga lumi Ekipet e kërkimit kanë gjetur një trup të pajetë në lumin Lepenc, gjatë kërkimit për dy policët e zhdukur në ditën e gjashtë të kërkimeve. Ekipet e kërkimit janë parë duke e nxjerrë një trup nga lumi. Policia e Kosovës e ka konfirmuar për KP se është gjetur trupi i njërit nga policët që u zhdukën natën e së shtunës në një aksident me veturën zyrtare. The post Është gjetur trupi i pajetë i njërit polic në lumin Lepenc appeared first on RTV21.

Read More »