Tag Archives: perfshire

Parandalohet tragjedia më e madhe në futboll, bombë në stadiumin e PSG-së

Parandalohet tragjedia më e madhe në futboll, bombë në stadiumin e PSG-së

Shmanget tragjedia në futboll, bombë pranë ‘yjeve’ të Paris Saint-Germain Në Paris është parandaluar një tragjedi që mund të kishte pasoja të mëdha në botën e futbollit. Ditën e shtunë terroristët islamikë kishin përgatitur një komplot bombe në stadiumin “Parc des Princes” të Parisit, shkruan tabloidi britanik “The SUN”Lajmi është konfirmuar ditën e sotme nga policia franceze e cila ka …

Read More »

‘Robotët po vijnë!’ Norvegjia i frikësohet luftës pa drejtues

Auto Draft

Ndërsa luftërat e ardhshme do të kryhen gjithnjë e më shumë nga robotët inteligjentë që në mënyrë efektive do të zëvendësojnë ushtarët njerez, studiuesi norvegjez Morten Hansbø ka frikë se vendi i tij mund të kapet në befasi nga tendencat e fundit në luftën pa drejtues. Vetëm disa vite më vonë, robotët e luftës plotësisht të aftë për të kuptuar …

Read More »

Gjykata turke liron nga burgu baronin ndërkombëtar të drogës, ja arsyet

Gjykata turke liron nga burgu baronin ndërkombëtar të drogës, ja arsyet

Një gjykatë turke ka liruar baronin e drogës ndërkombëtare, pasi u akuzua se e kishte udhëhequr 90 për qind të tregtisë së heroinës britanike. Abdullah Bayba?in, i cili u arrestua në Stamboll në vitin 2011, u lirua me kusht të kontrollit gjyqësor dhe me një ndalim për të udhëtuar jashtë vendit, njofton e  përditshmja turke, “Habertürk”, përcjell Bota sot. Bayba?in, …

Read More »

Zbulohet gabimi i madh shkencor: Njerëzit nuk kanë vetëm 6 emocione, por 27

Zbulohet gabimi i madh shkencor: Njerëzit nuk kanë vetëm 6 emocione, por 27

Shkencëtarët kanë argumentuar gjatë se përveç 6 llojeve themelore të emocioneve si lumturi, trishtim, pikëllim, befasi, frikë dhe neveri, nuk ka më shumë lloje themelore të emocioneve. Por, ata janë mashtruar. Në një studim ku janë përfshirë 800 meshkuj dhe 1200 femra, të anketuarve u është shfaqur një video me përmbajtje të ndryshme, gjë kjo që ua ka ndryshuar edhe …

Read More »

Zbulohet gabimi i madh shkencor: Njerëzit nuk kanë vetëm 6 emocione, por 27

Zbulohet gabimi i madh shkencor: Njerëzit nuk kanë vetëm 6 emocione, por 27

Shkencëtarët kanë argumentuar gjatë se përveç 6 llojeve themelore të emocioneve si lumturi, trishtim, pikëllim, befasi, frikë dhe neveri, nuk ka më shumë lloje themelore të emocioneve. Por, ata janë mashtruar. Në një studim ku janë përfshirë 800 meshkuj dhe 1200 femra, të anketuarve u është shfaqur një video me përmbajtje të ndryshme, gjë kjo që ua ka ndryshuar edhe …

Read More »

Luftë mes bandash si nëpër filma, vriten 13 persona

Auto Draft

Duket se lufta mes bandave është intensifikuar edhe më shumë në Meksikë gjatë muajit shtator. Pesë persona janë vrarë në një bar në natën e së martës në kryeqytetin e shtetit qendror Guanajuato, ndërsa shtatë persona u gjetën të vdekur në dy vende të ndryshme në shtetin perëndimor të Michoacan. Tre trupa janë gjetur në gjendje të dekompozuar, përfshirë edhe …

Read More »

Tronditet bota, shikoni çfarë po ndodh në Amerikë, përmbytet tërësisht Miami (VIDEO)

Tronditet bota, shikoni çfarë po ndodh në Amerikë, përmbytet tërësisht Miami (VIDEO)

CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Miamit. Për shkak të stuhisë së madhe, deti ka kaluar shtratin dhe ka përfshirë gjithë qytetin, duke mbuluar rrugët dhe shkaktuar dëme të mëdha. Shikoni videon kliko me posht per video linkun per te pare… video links  

Read More »