Tag Archives: pjesa

Ne Shtepine Tone, 6 Qershor 2018, Pjesa 2 – Midhja

Midhjet konsiderohen si e ardhmja e industrisë së produkteve të detit në Shqipëri. Vitet e fundit po kultivohen midhje edhe në Shëngjin, përveç se në Butrint. Ndërsa në botë, Kina është një nga prodhuesit më të mëdhenj, ku në vitin 2005 ka mbuluar 40 % të tregut botëror. Në Europë midhjet janë kultivuar prej vitesh, Spanja renditet si lider në këtë industri. The post Ne Shtepine Tone, 6 Qershor 2018, Pjesa 2 – Midhja appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Pasdite ne TCH, Pagjumesia dhe pasojat ne shendetin tone, 5 Qershor 2018, Pjesa 2

Tema: Pagjumesia dhe pasojat ne shendet. – Sot ne Pasdite ne Top Channel flasim per pagjumesine. 1 ne 4 persona ne Europe vuajne nga pagjumesia kronike. Cilet jane shkaktaret e pagjumesise, te jashtem dhe te brendshem? Cilat jane pasojat e saj? Te ftuar: Entela Basha, Suzana Guxholli, Albina Gjergji, Lorenc Hasrama The post Pasdite ne TCH, Pagjumesia dhe pasojat ne shendetin tone, 5 Qershor 2018, Pjesa 2 appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Pasdite ne TCH, Saga napoletane me ne fund e plote ne gjuhen shqipe, 11 Qershor 2018, Pjesa 3

Tema: Botohet ne shqip “Historia e vajzes se humbur” nga Elena Ferrante. – Saga napoletane, me ne fund vjen e plote ne gjuhen shqipe. Botuesja Loreta Berhami flet ne studio per surprizat e librit te katert, por edhe nje permbledhje e kater librave dhe impaktit te jashtezakonshem qe kjo sage ka pasur tek lexuesi ne te gjithe boten. Te ftuar: Loreta Berhami The post Pasdite ne TCH, Saga napoletane me ne fund e plote ne gjuhen shqipe, 11 Qershor 2018, Pjesa 3 appeared first on ABC24.AL.

Read More »