Tag Archives: podujeve

Rrëmbehen dy persona në mes të ditës në Podujevë, policia tregon detajet

Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë rrëmbyer sot rreth orës 12:00 në fshatin Llapashticë të Podujevës nga disa persona. Zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti ka thënë për Telegrafin se viktimat gjenden në stacionin policor dhe janë në gjendje të mirë. “Sot kemi pranuar informatën se dy persona janë rrëmbyer rreth orës 12:00 në fshatin Llapashticë të Podujevës nga persona të panjohur. Me të marrë informatën kemi dalë në vendin e ngjarjes. Viktimat e rastit aktualisht gjenden në stacionin policor dhe janë në gjendje të mirë. Policia e stacionit të Podujevës në bashkëpunim me njësitet tjera policore po merren me rastin”, ka thënë Ahmeti. /Telegrafi/ The post Rrëmbehen dy persona në mes të ditës në Podujevë, policia tregon detajet appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Rrëmbimi i që ndodhi në Podujevë, arrestohen dy persona të dyshuar

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arritur të arrestojë dy personat të cilët sot gjatë ditës nën kërcënimin e armës rrëmbyen dy persona në Podujevë. “Sot nga njësitet policore të stacionit të Podujeves,të mbështetur dhe nga njësiti i hetimeve rajonale të Prishtinës, janë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën rrëmbim. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 12:00, në fshatin Llapashticë të Podujevës, saktësisht në një restorant, ku nga persona të dyshuar nën kërcënimin e armës, janë rrëmbyer dy persona. Lexo po ashtu: Rrëmbehen dy femra në mes të ditës në Podujevë, policia tregon detajet Njësitet policore pas grumbullimit të shpejtë të informacioneve të marra në rrugë operative si dhe pas zgjerimit të hetimit të përcjellë me një reagim të shpejtë të tyre kanë arritur që të identifikojnë dhe arrestojnë dy persona të dyshuar: F. L, mashkull, 22 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës si dhe I. L, mashkull, 65 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës. Viktimat e rastit janë liruar nga të dys..

Read More »

Arrestohen dy persona të dyshuar për rrëmbimin në Podujevë

Veseli merr mbështetjen e eurodeputetëve për liberalizimin e vizave

Detaje nga rrëmbimi në Podujevë Sot nga njësitet policore të stacionit të Podujevës, të mbështetur dhe nga njësiti i hetimeve rajonale të Prishtinës, janë arrestuar dy persona të dyshuar për veprën rrëmbim. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 12:00, në fshatin Llapashticë të Podujevës, saktësisht në një restorant, ku nga persona të dyshuar nën kërcënimin e armës, janë rrëmbyer dy persona, ka thënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci për rtv21.tv “Njësitet policore pas grumbullimit të shpejtë të informacioneve të marra në rrugë operative si dhe pas zgjerimit të hetimit të përcjellë me një reagim të shpejtë të tyre kanë arritur që të identifikojnë dhe arrestojnë dy persona të dyshuar: M. B, mashkull, 33 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës si dhe B. B, mashkull, 29 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës”, ka thënë Borovci. Viktimat e rastit janë liruar nga të dyshuarit, ndërkohë që personat e dyshuar po mbahen në qendrën e ndalimit deri në përfundim të veprimeve ..

Read More »

Kjo është arsyeja, ja pse ndodhi rrëmbimi në Podujevë

(E plotësuar) – Në një restorant afër vendit të quajtur Tabet e Llapashticës në Podujevë sot në mesditë ka ndodhur një kidnapim të dy personave. Sipas Policisë të rrëmbyerit janë liruar dhe janë në stacionin e Policisë në Podujevë, ndërsa Policia ka shkuar t’i arrestojë personat që i rrëmbyen personat. Policia e di identitetin e personave që me armë rrëmbyen personat në kafene ndërsa mësohet se si shkas ishte prishja e një krushqie në mes të dy familjeve. Policia nuk ka dhënë identitetin e të rrëmbyerve por KosovaPress mëson se bëhet fjalë për një familje nga fshati Peran dhe një nga fshati Dumnicë. Kidnapohet një person në Podujevë, këto janë të rejat e fundit Një person raportohet se është rrëmbyer në një restorant që gjendet në vendin e quajtur Tabet e Llapashticës nga katër persona të armatosur. Policia në Podujevë konfirmon rastin për KosovaPress, por nuk jep detaje tjera. Burime të medias bëjnë të ditur se i rrëmbyeri ishte duke pirë kafe me një person tjetër. Deri më tan..

Read More »

Kidnapohet një person në Podujevë, këto janë të rejat e fundit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Llapashticë të Podujevës. Media mëson se rreth orës 13:00 një person është rrëmbyer nga disa të dyshuar. “Ata dolën nga vetura BMW dhe morën me dhunë personin i cili pinte kafe në lokalin “Artela”, tregon njëri prej dëshmitarëve. The post Kidnapohet një person në Podujevë, këto janë të rejat e fundit appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Rrëmbehen dy persona në Podujevë

Rrëmbimi ka ndodhur për shkak të prishjes së krushqisë Në një restorant afër vendit të quajtur “Tabet e Llapashticës” në Podujevë sot në mesditë ka ndodhur një rrëmbim i dy personave. Sipas Policisë të rrëmbyerit janë liruar dhe janë në stacionin e Policisë në Podujevë, ndërsa Policia është duke punuar që t’i arrestojnë personat e dyshuar lidhur me rastin. Policia e di identitetin e personave që me armë rrëmbyen personat në kafene ndërsa mësohet se si shkas ishte prishja e një krushqie në mes të dy familjeve./KP The post Rrëmbehen dy persona në Podujevë appeared first on RTV21.

Read More »

Policia tregon shkakun e rrëmbimit në Podujevë

16:37 - Në një restorant afër vendit të quajtur Tabet e Llapashticës në Podujevë sot në mesditë ka ndodhur një kidnapim të dy personave. Sipas Policisë të rrëmbyerit janë liruar dhe janë në stacionin e Policisë në Podujevë, ndërsa Policia ka shkuar t’i arrestojë personat që i rrëmbyen personat. Policia e di identitetin e personave që me armë rrëmbyen personat në kafene ndërsa mësohet se si shkas ishte prishja e një krushqie në mes të dy familjeve. Dy persona......

Read More »

Dy persona rrëmbehen në mes të ditës në Podujevë

16:00 Dy persona janë rrëmbyer rreth orës 12:00 në fshatin Llapashticë të Podujevës nga disa persona të panjohur. Lajmin e ka konfirmuar për Koha.net, zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti. Ajo ka thënë se viktimat e këtij rasti tash janë në stacionin policor dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore. Të dyshuarit nuk janë arrestuar, ndërsa policia po vazhdon hetimet. Një person raportohet se është rrëmbyer në mes të ditës......

Read More »

Një person kidnapohet në Podujevë në mes të ditës

Një person raportohet se është rrëmbyer në mes të ditës në një restorant që gjendet në vendin e quajtur Tabet e Llapashticës nga katër persona të armatosur. Policia në Podujevë ka konfirmuar rastin, por nuk ka dhënë detaje. Burime të KosovaPressit bëjnë të ditur se i rrëmbyeri ishte duke pirë kafe me një person tjetër. ...

Read More »

Rrokulliset një veturë në magjistralen Prishtinë-Podujevë (Foto)

Një veturë ka humbur orientimin dhe është rrokullisur në magjistralen Prishtinë – Podujevë. Bëhet e ditur se nuk ka të lënduar. Policia e Kosovës sot ka bërë apel për qytetarët që të kenë kujdes më të shtuar në trafik si pasojë e aksidenteve me fatalitet. Fotot nga vendi i ngjarjes, më saktësisht në fshatin Trudë. The post Rrokulliset një veturë në magjistralen Prishtinë-Podujevë (Foto) appeared first on ABC24.AL.

Read More »