Tag Archives: policise

Serbia nuk ka turp për krimet e luftës

Auto Draft

Çfarë do të thoshte për shoqërinë serbe nëse të jesh kriminel i dënuar i luftës ose i dyshuar, nuk ju bën të refuzuar, por në fakt mund t’ju ndihmojë të nisni një karrierë politike? Ndihma dhe mbështetja e një krimi lufte, duke përfshirë mizoritë masive ndaj grave dhe fëmijëve, a është diçka nga e cila duhet t’ju vijë turp? Jo …

Read More »

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Tifozi vrapon drejt Isco me thikë në dorë

Momente frike në fundin e ndeshjes mes Izraelit dhe Spanjës. Gjashtë tifozë janë futur në fushën e lojës dhe njëri prej tyre ka shkuar drejt Isco-s me një thikë në dorë. Vetëm ndërhyrja e shpejtë e forcave të sigurisë të stadiumit kanë penguar tifozin që të arrijë yllin e Real Madrid. Tifozët e tjerë kanë patur të gjithë celularë në …

Read More »

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Gjatë pesë viteve të fundit të ardhurat e përgjithshme të noterëve në Maqedoni arrijnë 90 milion euro, ndërsa fitimi 41 milion euro, tregojnë të dhënat e Regjistrit qendror, transmeton Express. Marrim shembull Aneta Petrovska Aleksova ka pasur  të ardhura 2.8 milion euro dhe fitim të pastër prej 1.5 milion euro.Kolegja e saj Ana Brashnarska ka pasur të ardhura 2 milion …

Read More »

Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Shkatërrohet grupi ndërkombëtar për trafikim me drogë nga Ballkani

Gjithsej 22 persona janë arrestuar në aksionin e përbashkët të policisë serbe dhe austriake, në të cilin është shkatërruar grupi ndërkombëtar që ka prodhuar lëndë narkotike në Serbi ose i ka furnizuar nga Shqipëria dhe Kosova dhe pastaj i ka shitur në Austri dhe Gjermani. Në aksion janë konfiskuar 64 kilogramë marihuanë dhe janë zbuluar dy narko laborator. Shefi i …

Read More »

Shtetasi i Maqedonisë shkakton aksident pasi e kishte zënë gjumi mbi timon

Shtetasi i Maqedonisë shkakton aksident pasi e kishte zënë gjumi mbi timon

Një shtetas 54-vjeçar maqedonas, ka qenë tepër i lodhur duke drejtuar veturën e vet. Gjatë kësaj, ai ka goditur një veturë tjetër të parkuar dhe menjëherë i është konfiskuar patentë shoferi. Mesditën e së martës, në Winterthur-Seen të Zvicrës është shkaktuar një aksident i pazakonshëm komunikacioni. Sipas hetimeve fillestare, një shtetas 54-vjeçar maqedonas ka qenë duke drejtuar veturën e vet …

Read More »

Parandalohet tragjedia më e madhe në futboll, bombë në stadiumin e PSG-së

Parandalohet tragjedia më e madhe në futboll, bombë në stadiumin e PSG-së

Shmanget tragjedia në futboll, bombë pranë ‘yjeve’ të Paris Saint-Germain Në Paris është parandaluar një tragjedi që mund të kishte pasoja të mëdha në botën e futbollit. Ditën e shtunë terroristët islamikë kishin përgatitur një komplot bombe në stadiumin “Parc des Princes” të Parisit, shkruan tabloidi britanik “The SUN”Lajmi është konfirmuar ditën e sotme nga policia franceze e cila ka …

Read More »

Donald Lu: 4 klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë

Donald Lu: 4 klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë

Deklarata të forta vijnë nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu në 20-vjetorin e shkollës së Magjistraturës. Katër klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë tha Lu, duke shtuar se kanabisi do të kthehet prapë nëse nuk arrestohen “peshqit e mëdhenj”. “Më në fund shqiptarët duhet të jenë krenar për përparimin dmth kundër kultivimit të kanabisit. Por sfida më e madhe është ende përpara …

Read More »

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Në qese të zeza, me dy furgonë, dokumentet zyrtare të policisë sekrete lidhur me përgjimin jolegal janë djegur në një bazë të Ministrisë së Punëve të Brendshmeafër fshatit Petrovec të Shkupit. Dy nga dëshmitarët në seancën për rastin Fortesa 2 shpjeguan se kanë marrë urdhër nga ish drejtori i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Goran Grujevski, se dokumente të caktuara …

Read More »

Burri dhe gruaja nga Maqedonia kapen me drogë në Zvicër

Burri dhe gruaja nga Maqedonia kapen me drogë në Zvicër

  Doganierët zviceranë në vendkalimin kufitar St. Margrethen (SG) kanë zbuluar një kontrabandë me lëndë narkotike. Në një veturë janë zbuluar gjithsej 36 kilogramë marihuanë, ndërsa shpërndarësit e saj janë arrestuar dhe i janë dorëzuar policisë zvicerane të Kantonit St. Gallen, thuhet në një komunikatë të policisë, përcjellë „Shtegu.com“. Më 16 qershor të këtij viti, doganierët zviceranë kanë hetuar një …

Read More »