Tag Archives: publikuar

Çlirimi nga Lubeteni i Shkupit vijon mësimin në gjuhën kineze në Pekin (Foto)

Në Facebook janë publikuar disa foto që vijnë nga Kina e largët e që kanë të bëjnë me fëmijën shqiptar që mëson në shkollë kineze në Peking. Çlirimi i vogël është nga fshati Lubeten i Shkupit, ndërsa tani i ka ardhur koha e regjistrimit në shkollë fillore. Të shpresojmë se Çlirimi do të adaptohet në shkollën kineze dhe t`i dëshirojmë …

Read More »

Komuna e Tetovës ka shpenzuar miliona euro për kontrata në vepër

Auto Draft

Organizata joqeveritare Eco Guerila, sot ka publikuar raportin për Transparencë të munguar, ku në pah është vënë vetëm komuna e Tetovës dhe tre kryetarët e saj që nga viti 2008 e deri më sot. Informacionet janë marrë nga Ministria e Financave të Maqedonisë. Në publikimin e tyre thuhet “Në vijim, për herë të parë ju prezantojmë tabelën se si janë …

Read More »

Publikohet një “bombë” për rastin “Monstra”, dëgjohet një zë burri dhe një zë femre (Video)

Publikohet një “bombë” për rastin “Monstra”, dëgjohet një zë burri dhe një zë femre (Video)

Është publikuar një “bombë” për rastin Monstra. Në fakt bëhet fjalë për publikimin e përmbajtjes së saj nga Bedri Ajdari, vëllai i njërit prej të dënuarëve në rastin “Monstra”, shkruan Gazeta Lajm. Ajdari thotë se e ka dëgjuar një incizim për këtë lëndë, por nuk ka precizuar nëse ai incizim është pjesë e “bombave”. Ai thotë se në atë incizim …

Read More »

Këto foto lakuriqe, janë realizuar dy javë para vdekjes së Marilyn Monroe – (Foto)

Këto foto lakuriqe, janë realizuar dy javë para vdekjes së Marilyn Monroe - (Foto)

Gruaja e cila ka qenë simbol i bukurisë dhe pamjes seksi, Marilyn Monroe, edhe më tutje konsiderohet si njëra nga femrat më joshëse në botë, pamja magjepsëse e së cilës, vështirë të arrihet nga ndonjë femër tjetër, transmeton Zeri.info. Dhe kohë pas kohe, në publik dalin gjëra të saj personale të cilat shiten nëpër ankande të ndryshme publike, ndërsa këtë …

Read More »

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Xhejlane Godanci konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999, mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit “Familja Moderne”, me rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), ajo arriti të bëhet shumë e dashur për publikun me humorin e saj. Roli i saj si një fqinje që merret me punët e huaja …

Read More »

Sonte kënagjeqi i Qëndresës, ja si po duket nusja

Sonte kënagjeqi i Qëndresës, ja si po duket nusja

Më 15 tetor, Labinot Gashi dhe e dashura e tij Qëndresa Bajrami, dashurinë e tyre disa vjeçare do ta kurorëzojnë me martesë. E sonte ( e diel ) e fejuara e tij e ka organizuar ndejën e fundit të beqarisë, kënagjeqin, shkruan lajmi.net Këtë e ka bërë të ditur vetë ajo nëpërmjet një fotografie të publikuar në Instastroy.  

Read More »

FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve

FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve

FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve[/caption] Ditën e djeshme janë publikuar masat e marra nga Komisioni i Disiplinës në FIFA në lidhje me ndeshjet e luajtura një muaj më parë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Shqipëria dhe FSHF-ja janë gjobitur me 30 mijë franga zvicerane për sjelljen e gabuar të tifozëve. …

Read More »

Befason Ecna! Asnjëherë se keni parë kështu

Befason Ecna! Asnjëherë se keni parë kështu

Befason Ecna! Asnjëherë se keni parë kështu[/caption] Këngëtarja Enca Haxhia ka befasuar me paraqitjen e saj të fundit. E duke qenë se jemi mësuar ta shohim tek ekspozon në një masë të madhe pjesët e trupit ajo edhe na ka befasuar, shkruan lajmi.net Enca në një foto të publikuar në Instagram duket e thjeshtë dhe sportive me një marijuana në …

Read More »

Brenda festës së ditëlindjes të parë të Kaias

Brenda festës së ditëlindjes të parë të Kaias

Kaia, vajza e aktores Teuta Krasniqit sot ka festuar ditëlindjen e parë. E për të, padyshim që është organizuar një festë për të, me njerëzit më të dashur për të, shkruan lajmi.net Ka qenë gjyshi i Kaias, profesori Milazim Krasniqi ai i cili në Facebook ka publikuar një fotografi ku shihet se janë mbledhur gjithë familja. Të gjithë të lumtur …

Read More »