Tag Archives: qershor

Ne Shtepine Tone, 6 Qershor 2018, Pjesa 2 – Midhja

Midhjet konsiderohen si e ardhmja e industrisë së produkteve të detit në Shqipëri. Vitet e fundit po kultivohen midhje edhe në Shëngjin, përveç se në Butrint. Ndërsa në botë, Kina është një nga prodhuesit më të mëdhenj, ku në vitin 2005 ka mbuluar 40 % të tregut botëror. Në Europë midhjet janë kultivuar prej vitesh, Spanja renditet si lider në këtë industri. The post Ne Shtepine Tone, 6 Qershor 2018, Pjesa 2 – Midhja appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Pasdite ne TCH, Pagjumesia dhe pasojat ne shendetin tone, 5 Qershor 2018, Pjesa 2

Tema: Pagjumesia dhe pasojat ne shendet. – Sot ne Pasdite ne Top Channel flasim per pagjumesine. 1 ne 4 persona ne Europe vuajne nga pagjumesia kronike. Cilet jane shkaktaret e pagjumesise, te jashtem dhe te brendshem? Cilat jane pasojat e saj? Te ftuar: Entela Basha, Suzana Guxholli, Albina Gjergji, Lorenc Hasrama The post Pasdite ne TCH, Pagjumesia dhe pasojat ne shendetin tone, 5 Qershor 2018, Pjesa 2 appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Stop – Kalvari i qytetares për pasaporten e humbur dhe zgjidhja nga Stop! (12 qershor 2018)

stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene – E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Drita Duro u ankua në emisionin “Stop” për kalvarin që ka kaluar për pasaportën që i humbi një vit e gjysmë më parë. Ajo e denoncoi humbjen e saj në institucionet përkatëse, por pas pak kohësh ajo e gjeti pasaportën në shtëpinë e saj. “Para një viti e gjysmë më humbi pasaporta. Në bazë të rregullit, shkova e bëra denoncim në rajonin e njësisë numër 4. Kur shkoj në shtëpi, e gjej pasaportën në sendet e mia. Gabimi im më i madh është që nuk bëra tërheqje denoncimi”, u shpreh denoncuesja. Zonja Drita u nis për në Greqi, por u bllokua në doganën e Kakavijës, pasi në sistem pasaporta rezultonte e bllokuar. Në datën 30.12.2017, ia morën pasaportën në kufi dhe pasi bëri një deklaratë për bllokimin e pasaportës, i thanë që pas 15 ditësh do ta merrte në rajonin numër 4. Pas shumë sorrollatjesh nga njëri institucion në tjetrin, kaluan muajt dhe Drita Duro ende nuk ..

Read More »

Pasdite ne TCH, Saga napoletane me ne fund e plote ne gjuhen shqipe, 11 Qershor 2018, Pjesa 3

Tema: Botohet ne shqip “Historia e vajzes se humbur” nga Elena Ferrante. – Saga napoletane, me ne fund vjen e plote ne gjuhen shqipe. Botuesja Loreta Berhami flet ne studio per surprizat e librit te katert, por edhe nje permbledhje e kater librave dhe impaktit te jashtezakonshem qe kjo sage ka pasur tek lexuesi ne te gjithe boten. Te ftuar: Loreta Berhami The post Pasdite ne TCH, Saga napoletane me ne fund e plote ne gjuhen shqipe, 11 Qershor 2018, Pjesa 3 appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Stop – Ditelindja e Partise dhe Shqiperia jonë turistike! (12 qershor 2018)

stop.tvklan.al Nje emision satiro-investigativ nga Saimir Kodra & Gentian Zenelaj. E hene – E premte ora 20:05 @ Tvklan & KlanHD; Partia Socialiste feston sot 27 vjetorin e lindjes. Nëse ligji i dekriminalizimit do të prekte edhe subjektet politike,Partia Socialiste do ta pësonte për shkak të ndryshimit disa herë të emrit nga PKSH, PPSH e së fundi PS.Më pas Renaldo pyet qytetarët mbi objektivin e qeverisë dhe kryeministrit Rama, për të pritur 10 milionë turistë. The post Stop – Ditelindja e Partise dhe Shqiperia jonë turistike! (12 qershor 2018) appeared first on ABC24.AL.

Read More »