Tag Archives: shihni

Nuk do të shihni më fotografi të vajzës së Kylie Jenner në rrjete sociale

Mos prisni që të shihni fotografi të vajzës së Kylie Jenner dhe Travis Scott – Stormi. 20-vjeçarja postoi një fotografi me Stormi në Instagram dhe fansat e saj filluan të pyesin pse fytyra e vajzës katërmuajshe ishte kryesisht e prerë. Një fans komentoi se ‘ajo ia preu fytyrën vajzës së saj’. Kylie iu përgjigj fansit duke i thënë: ‘po, unë e preva fytyrën e fëmijës tim. Tani nuk do t’i ndajë fotot e vajzës sime’. Përveç kësaj, nëse shikoni Instagramin e Kylie do të vëreni se të gjitha fotografitë e Stormi janë hequr. The post Nuk do të shihni më fotografi të vajzës së Kylie Jenner në rrjete sociale appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Sa ngjyra po i shihni në këtë fotografi, vetëm 1 në 4 persona i shohin të gjitha

Test për sytë tuaj Spektri i syrit të njeriut na lejon të dallojmë një sërë ngjyrash që shkojnë nga rrezet ultravjollcë në infra të kuqe, kjo sepse sipas shkencës janë të nevojshme për të zhvilluar jetën tonë me normalitet total. Megjithatë, nga efektet e verbërisë së ngjyrave, aspekteve subjektive apo iluzione optike të krijuara në pikëpamje, jo të gjitha qeniet njerëzore mund të dallojnë të gjitha ngjyrat, përcjell rtv21.tv. Meqë shikimi është një mister, disa mjekë të syrit kanë krijuar teste për të zgjidhur çështjen se sa ngjyra mund të dallojë syri i njeriut, kështu që profesorja Diana Derval, një specialiste në neurologji, ka krijuar një test për të përcaktuar se sa i madh është diapazoni i ngjyrave. e tyre. Për të kuptuar testin, duhet të numëroni sa ngjyra dalloni dhe shihni në figurën e treguar, pastaj kërkoni rezultatin tuaj në linjat e mëposhtme. Më pak se 20 ngjyra: Nëse keni arritur të dalloni më pak se 20 ngjyra, ju jeni një person dikromatic pra ju keni vetëm dy llo..

Read More »

Ora News – Shihni si është rrëzuar betonierja në Kombinat

Subscribe në Ora News këtu Një betonjere është rrëzuar në rrugën kryesore në zonën e Kombinatit në Tiranë. Betonjerja është rrëzuar në mes të rrugës për arsye të panjohura. Fatmirësisht nga ngjarja nuk ka të plagosur. Për më shumë lexoni në: The post Ora News – Shihni si është rrëzuar betonierja në Kombinat appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Kini kujdes! Nëse shihni një shenjë të tillë në trupin tuaj, hani urgjent…!!!?

A e dinit se kjo perime jeshile sjell nje sere perfitimesh shendetesore? Specat jeshil njihen për përfitimet medicinale, si nxitjen e sistemit imunitar, aftësinë për të përmirësuar shëndetin e zemrës, lehtësimin e dhimbjeve e të tjera.Mes tyre specat jeshilë thuhet se ndihmojnë madje në lehtësimin e herpesit.Kapsaicina është aprovuar nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave si një formë e sigurt dhe efektive e lehtësimit të herpesit.Specat jeshil përmbajnë më shumë vitaminë C se gjithë frutat dhe perimet e tjera, duke përfshirë këtu dhe portokallin.Sipas një studimi të vitit 2015, u arrit në përfundimin se specat jeshil i japin sistemit imunitar një shtytje natyrore falë antioksidantëve të fuqishëm që përmbajnë. Bëhet fjalë për një antioksidant të veçantë, carotene, që lufton sëmundjet si kanceri dhe sëmundjet e zemrës.

Read More »

Skena që duhet ti shihni patjetër, ja si u xhirua seriali Kara Sevda

Seriali turk, Kara Sevda u bë i njohur për publikun shqiptar që kur ai i transmetua në ekranet televizive shqiptare. Madje aq profesionalist ishte, pasi vitin që lamë pas ai u zgjodh seriali më i mirë i vitit. I përcjellë me skena të dhimbshme, dashurie, misterioze Kara Sevda mori një kohë të gjatë për tu realizuar. Ja disa sekuenca të xhirimit të këtij seriali që pati një përfundim tragjik. The post Skena që duhet ti shihni patjetër, ja si u xhirua seriali Kara Sevda appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Shihni çfarë darke ka përgatitur Meda

Meda tregon aftësitë e tij në kuzhinë Këngëtarja e mirënjohur, Vjollca Haxhiu mbrëmë ka qenë e ftuar për darkë në shtëpinë e këngëtarit, Mehdin Pergjeqaj. Ajo ka publikuar në InstaStory një video, ku ka treguar se darkën e ka përgatitur Meda, teksa shihet edhe bashkëshortja e tij, Lulja duke i ndihmuar në shërbimin e ushqimit. “Darka e përgatitur nga Meda”, ka shkruar Vjollca Haxhiu sipër videos. Ndryshe, Meda dhe Vjollca vazhdojnë të jenë shumë të angazhuar me koncerte dhe mbrëmje të ndryshme muzikore./21Media The post Shihni çfarë darke ka përgatitur Meda appeared first on RTV21.

Read More »

Kaq ”provokative” rrallë e shihni Kidën

Kida shfaqet atraktive Këngëtarja e njohur, Orhidea Latifi- Kida është një ndër këngëtaret që shquhet për stilin e veçantë. Këngëtarja kohëve të fundit po shihet e rregulluar deri në detaje. Kjo shihet nga imazhet e shumta që ajo po ndanë për ndjekësit e saj në rrjete sociale, nga të cilët edhe po komentohet mjaft, shkruan rtv21.tv Së fundmi ajo ka publikuar disa imazhe në instastory, në të cilat duket mjaft tërheqëse. Me fustan të zi, ngjitur për trupi dhe me flokë të lëshuara, Kida duket tejet atraktive në imazhet e hedhura në instastory. Kujtojmë se “Ti” është kënga e fundit nga Kida e cila është pëlqyer mjaft shumë dhe deri tani numëron mbi 11 milionë klikime në Youtube./21Media The post Kaq ”provokative” rrallë e shihni Kidën appeared first on RTV21.

Read More »

U paralajmërua të mos dilte vetëm, por shihni çfarë bën Saimir Tahiri te Mali me Gropa (VIDEO)

U paralajmërua të mos dilte vetëm, por shihni çfarë bën Saimir Tahiri te Mali me Gropa (VIDEO)

Gazetari investigativ Artan Hoxha paralajmëroi ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri që të jetë i kujdesshëm pasi mund t’i rrezikohet jeta. “Nga ky moment Tahiri është një person i apasionuar pas aventuarave dhe që del shëtitje vetëm nga Mali me Gropa. Ai duhet të bëjë kujdes që nga dita e sotme, ai duhet të tregohet i kujdesshëm edhe për jetën që bën. Sepse përbën rrezik për maxhorancën. Po foli Tahiri rrëzohet qeveria”, u shpreh Hoxha në “Opinion”. Por Tahiri njihet edhe si një nga personat publikë më aktivë dhe të apasionuar pas sporteve dhe mjeteve të shpejtësisë si makina dhe motorra. Por a do të mundet Tahiri që të heqë dorë nga pasionet e tij. Ja se çfarë ka bërë ai një vit më parë. #riding #polarisrzr #malinegropa #dajt A post shared by Saimir Tahiri (@saimir.tahirial) on Jul 2, 2017 at 8:42am PDT

Read More »

FOTO/ Shihni çfarë bëjnë ministrat kur Saimir Tahiri po dorëzonte mandatin

Saimir Tahiri kishte zgjedhur të komunikonte vendimin e tij për dorëzimin e mandatit pikërisht në orën kur Kuvendi sapo kishte nisur punimet. Por kolegët e tij të mazhorancës kanë qenë më shumë të interesuar të shihnin se çfarë do të deklaronte Tahiri sesa te punimet e Kuvendit. Siç shihet në këto foto, ata e kanë ndjekur përmes celularëve të tyre fjalën e ish-ministrit të Brendshëm nga foltorja e Kryesisë së Kuvendit. ©LAPSI.al

Read More »