Tag Archives: shkaktuar

Shtetasi i Maqedonisë shkakton aksident pasi e kishte zënë gjumi mbi timon

Shtetasi i Maqedonisë shkakton aksident pasi e kishte zënë gjumi mbi timon

Një shtetas 54-vjeçar maqedonas, ka qenë tepër i lodhur duke drejtuar veturën e vet. Gjatë kësaj, ai ka goditur një veturë tjetër të parkuar dhe menjëherë i është konfiskuar patentë shoferi. Mesditën e së martës, në Winterthur-Seen të Zvicrës është shkaktuar një aksident i pazakonshëm komunikacioni. Sipas hetimeve fillestare, një shtetas 54-vjeçar maqedonas ka qenë duke drejtuar veturën e vet …

Read More »

Spanjës e Italisë u dëmtohen edhe nga 2 lojtarë para Shqipërisë

  Pas dëmtimit të Alvaro Morata, Spanja ka humbur edhe mbrojtësin e djathtë titullar Dani Carvajal, por edhe mesfushorin Andres Iniesta me shumë mundësi. Futbollisti i Realit të Madridit vuan nga një virus që i ka shkaktuar probleme me zemrën, më saktë një infeksion. Atij nuk i rekomandohen sforcime fizike, ndaj lojtarit do t’i duhet të qëndrojë për disa javë …

Read More »

Milaim Zeka ‘dridhë’ opinionin, ja çka publikon për Vetëvendosjen

Auto Draft

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, përmes një shkrimi në Facebook u drejtohet një mesazh për atyre që janë shqetësuar dhe atyre që i janë gëzuar sulmit ndaj tij të kryer nga deputeti i Vetëvendosjes, Frashër Krasniqi. Zeka thotë se mbrëmë është sulmuar nga Albin Kurti dhe Rexhep Selimi. Për Kurtin ai thotë se paguhet për të shkaktuar luftë …

Read More »

NASA nuk mban më, shpjegon njëherë e mirë postimet mbi “fundin e botës”

NASA nuk mban më, shpjegon njëherë e mirë postimet mbi "fundin e botës"

NASA ka reaguar zyrtarisht në lidhje me postimet e vazhdueshme në rrjetet sociale se nesër diçka e madhe do të ndodhë në botë, siç do të ishte shkatërrimi i saj. Postimet nga të ashtuquajtur numerologjist ka shkaktuar panik duke detyruar institucionin me serioz në botë për çështje të tilla që të shpjegojë zyrtarisht se asgjë e thënë nuk do të …

Read More »

I kërkoi shumë para pas aktit, shqiptari hakmerret me prostitutën në mënyrën më makabre

I kërkoi shumë para pas aktit, shqiptari hakmerret me prostitutën në mënyrën më makabre

Një 49-vjeçar shqiptar me banim në provincën Francesca në Bergamo të Italisë është vënë në prangat e karabinierëve italianë pas 7 muajve arrati. Vepra penale që ai ka kryer është dhuna ndaj një prostitute dhe grabitja. Në muajin mars të këtij viti shqiptari kishte kryer marrëdhënie seksuale me prostitutën dhe më pas i kishte vënë thikën në fyt. Të dy …

Read More »

Vërshohet një shtëpi dhe shkaktohen dëme materiale nga moti i lig në Kumanovë

Auto Draft

Zjarrfikësit e Kumanovës dje kanë intervenuar në pastrimin e rrugës, për shkak të rënies së pemëve në rrugën 11 Nëntori” në lagjen Bedinje. Pemët kanë rënë për shkak të erës së fuqishme dhe motit të ligë të përcjellë me shi të rrëmbyeshëm dhe zbrazje të fuqishme elektrike që dje pasdite e përfshiu Kumanovën. Zjarrfikësit pas orës 20:00 kanë nxjerrë edhe …

Read More »

Tronditet bota, shikoni çfarë po ndodh në Amerikë, përmbytet tërësisht Miami (VIDEO)

Tronditet bota, shikoni çfarë po ndodh në Amerikë, përmbytet tërësisht Miami (VIDEO)

CNN ka publikuar disa pamje të uraganit Irma në Miami, ku vërehet përmbysja e madhe që ka përfshirë gjithë qytetin e Miamit. Për shkak të stuhisë së madhe, deti ka kaluar shtratin dhe ka përfshirë gjithë qytetin, duke mbuluar rrugët dhe shkaktuar dëme të mëdha. Shikoni videon kliko me posht per video linkun per te pare… video links  

Read More »

Shqiptari tregon tmerrin që po ndodh në SHBA nga uragani i tmerrshëm

Shqiptari tregon tmerrin që po ndodh në SHBA nga uragani i tmerrshëm

Ylli Paja tha se ishte pjesë e një delegacioni edhe me shqiptarë nga Kosova dhe Maqedonia. Ylli Paja: Ne jemi një delegacion nga pjesëtarë të përbërë nga Kosova dhe Maqedonia. Ne ishim në një aktivitet në Bashkinë e Miamit dhe dëgjuam për situatën, duke u detyruar që të ndërpresim aktivitetin. Qytetarët shkojnë në markete për të blerë ushqime. Ka radhë …

Read More »

Pas uraganit Irma, një rrezik i ri: Aligatorët, gjarpërinjtë dhe kafshët e egra shëtitën rrugëve të Floridës (Video)

Auto Draft

Në fakt, siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një aligator i cili shëtitet lirshëm rrugëve, gjë që ka shkaktuar panik në mesin e banorëve lokalë. Megjithatë, këto krijesa nuk janë vetëm një rrezik për të cilin banorët e Floridës duhet të tregojnë kujdes. Autoritetet kanë paralajmëruar se pas uraganit, edhe gjarpërinjtë janë duke lëvizur lirshëm nëpër …

Read More »

Uraganet tronditin Kompanite e Sigurimeve që duhet paguar të gjitha dëmet e makinave !

Uraganet tronditin Kompanite e Sigurimeve që duhet paguar të gjitha dëmet e makinave !

Kompanitë më të mëdha botërore të sigurimeve, mbledhur në një kongres në Monako, kanë filluar të shqetësohen për faturën që do të shkaktojnë uraganët Harvey dhe Irma, në një kohë kur sektori është vënë nën presion nga një rënie e çmimeve dhe përqindjeve. “Harvey dhe Irma janë ngjarje të rëndësishme për industrinë, (…) ato do të dominojnë diskutimet këtu në …

Read More »