Tag Archives: shqiperi

Maqedoni, 49% e qytetarëve duan integrim në BE

Auto Draft

Gjysma e qytetarëve në Maqedoni ose më saktësisht 49% presin që vendi të bëhet anëtar i Bashkimit Evropian deri në vitin 2025 ose më herët. Këtë e tregon barometri më i ri ballkanik, hulumtim statistikor për qëndrimet e popullatës në Maqedoni, Kosovë, Shqipëri, Serbi, Kroaci, Mal të Zi dhe Bosnjë e Hercegovinë. Por, qytetarët në Maqedoni nuk janë optimistët më …

Read More »

Çka tha grimeri i Kardashianëve në Shqipëri ?

Çka tha grimeri i Kardashianëve në Shqipëri ?

Grimeri i njohur botërisht, Ariel Tejada, i preferuari i familjes Kardashian – Jenner, ka qëndruar në Shqipëri me ç’rast ka dhënë një intervistë ku rrëfen ekskluzivisht si ka qenë rrugëtimi i tij drejt famës si dhe detajet e asaj. E bukura e ka tërhequr gjitmonë, dhe atë rrugë ndoqi… “Deri në moshën 10-vjeçare kam qenë i fokusuar në muzikë, por …

Read More »

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

E gjithë vëmendja shqiptarëve të Hënën në orën 20:45 do të jetë e përqendruar në Shkodër ku Italia do të sfidojë Shqipërinë, një përballje luksi për kuqezinjtë por që kërkon gjithashtu vëmendje maksimale edhe në aspektin organizatv. Në këtë drejtim, përveç masave të marra nga FSHF që gjithçka të shkojë mirë në “Loro Boriçi” edhe institucionet e rendit janë vënë …

Read More »

Buffon flet kështu për përballjen me Shqipërinë

Buffon flet kështu për përballjen me Shqipërinë

Pikërisht pak para se t’i japë fund karrierës së tij, Gianluigi Buffon përballet me një ndër sfidat më të mëdha, sepse Italia rrezikon të mos shkojë në Kupën e Botës, një njollë e paharrueshme për të dhe për gjithë Italinë, ndaj edhe Bufon as që guxon ta çojë nëpër mend atë që ai e quan “katastrofë”. Bufon, a mund ta …

Read More »

Avokati bën deklaratën shokuese: Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm

Avokati bën deklaratën shokuese: Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm

Avokati, Saimir Vishaj, i ftuar në ‘Dritare me Rudinën’, në” Vizion Plus” ka folur për gjendjen e burgjeve në vend. Ai ka thënë se shumica e të burgosurve janë të pafajshëm, ose hallexhinj, ndërkohë që ata që kanë bërë krime, ndodhen jashtë burgjeve. “Kemi njerëz, për të cilët janë mbyllur sytë. Burgjet janë mbushur me njerëz të pafajshëm dhe me …

Read More »

Sela-Ramës: Dil ore burr thuaj diçka

Auto Draft

  Ziadin Sela ka qenë i ftuar në emisionin ”Zonë e lirë” në TV Klan ku ka folur për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, që ndryshe njihet si ”e enjtja e zezë”. Arian Çani e ka pyetur Selën se çfarë do i thonte Edi Ramës për këtë ngjarje. Sela është përgjigjur, ”Çfarë do t’i thoja …

Read More »

Rama u përgjigjet ‘kërcënimeve’ të Athinës: Do bëjmë ç’mos që fqinji…

Rama u përgjigjet ‘kërcënimeve’ të Athinës: Do bëjmë ç’mos që fqinji…

Kryeministri Rama ka pranuar sot në një intervistë për Lutfi Devrishin dhe RTSH1 se Shqipëria ka probleme me fqinjin e saj jugor, Greqinë. Ai madje u është përgjigjur edhe kërcënimeve të Athinës për gjuhën e kryeministrit ndaj tyre. Rama tha se Shqipëria do të bëjë ç’mos që ta qetësojë fqinjin. Intervista Qëndrojmë pak te raporti me fqinjin tonë jugor. Pak …

Read More »

Kompania më e sukseshme në Shqipëri në Sistem Multi Level Marketing MLM “LR Health & Beauty”

Kompania më e sukseshme në Shqipër në Sistem Multi Level Marketing MLM "LR Health & Beauty"

Kompania më e sukseshme në Shqipër në Sistem Multi Level Marketing MLM “LR Health & Beauty” Renditet si kompania me e sukseshme ne sistemin MLM ne Shqiperi e cila tani me eshte me zyre qendrore po ne Tirane. Kompania gjermane LR Health & Beauty Systems dorëzoi makinat e para LR Polo pronarëve të rinj të Shqipërisë të cilët arritën të rrisin shitjet e kësaj produkteve …

Read More »

“Më thithte fort në buzë sa më la të nxirë, më uli dhe…” TMERRI i dy fëmijëve nga babai

"Më thithte fort në buzë sa më la të nxirë, më uli dhe..." TMERRI i dy fëmijëve nga babai

Gjykata e Tiranës zbardh vendimin për dënimin e D.Sh, i akuzuar për ngacmim seksual ndaj dy fëmijëve të tij të mitur. I pandehuri mësohet se është praktikant i fesë myslimane, ndërsa është kallëzuar në Polici nga ish-bashkëshortja e tij vitin e kaluar. R.M., ka bërë kallëzim në komisariatin numër 3 në Tiranë ndaj ish-bashkëshortit të saj. Ky i fundit, është …

Read More »