Tag Archives: shqiperise

Veseli kërcënon Spanjën dhe Italinë

Veseli kërcënon Spanjën dhe Italinë

Frederic Veseli, mbrojtësi i Shqipërisë, nuk i trembet dy kundërshtarëve të radhës, Spanjës dhe Italisë Mbrojtësi i Empolit, Frederic Veseli u ka bërë me dije Spanjës dhe Italisë se do të kërkojnë maksimumin në përballjen ndaj tyre, me 6 dhe 9 tetor, në kuadër të Botërorir ‘Rusia 2018’. “Ne do të provojmë të fitojmë, është e vështirë por ne do …

Read More »

Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka

Brohoritjet në Strumicë, FIFA dënoi Shqipërinë me 30.000 franka, Maqedoninë me 6.000 franka

FIFA ka dënuar Federatën e futbollit të Shqipërisë me 30 mijë franka të Zvicrës, për shkak të brohoritjeve nacionaliste gjatë ndeshjes kualifikuese për botërorin në Rusi kundër Maqedonisë në Strumicë. Fifa informon se Shqipëria është dënuar për skandime në baza nacionale nga ana e tifozëve musafirë gjatë ndeshjes në stadiumin “Mlladost” në Strumicë. FSHF është dënuar edhe për mjete piroteknike …

Read More »

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin

"Blick" me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin

“Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption] “Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption] “Blick” me shkrim pompoz për Shqipërinë pas ftesës së Panuccit për Albian Ajetin[/caption] Nuk është hera e parë që Shqipëria ju bën oferta lojtarëve të Baselit. Jo, Shqipërisë nuk është për t’ia patur zilinë …

Read More »

Spanjës e Italisë u dëmtohen edhe nga 2 lojtarë para Shqipërisë

  Pas dëmtimit të Alvaro Morata, Spanja ka humbur edhe mbrojtësin e djathtë titullar Dani Carvajal, por edhe mesfushorin Andres Iniesta me shumë mundësi. Futbollisti i Realit të Madridit vuan nga një virus që i ka shkaktuar probleme me zemrën, më saktë një infeksion. Atij nuk i rekomandohen sforcime fizike, ndaj lojtarit do t’i duhet të qëndrojë për disa javë …

Read More »

Rama u përgjigjet ‘kërcënimeve’ të Athinës: Do bëjmë ç’mos që fqinji…

Rama u përgjigjet ‘kërcënimeve’ të Athinës: Do bëjmë ç’mos që fqinji…

Kryeministri Rama ka pranuar sot në një intervistë për Lutfi Devrishin dhe RTSH1 se Shqipëria ka probleme me fqinjin e saj jugor, Greqinë. Ai madje u është përgjigjur edhe kërcënimeve të Athinës për gjuhën e kryeministrit ndaj tyre. Rama tha se Shqipëria do të bëjë ç’mos që ta qetësojë fqinjin. Intervista Qëndrojmë pak te raporti me fqinjin tonë jugor. Pak …

Read More »

Zbulohet letra e Ballist Morinës: Mos më dorëzoni në Serbi. Çfarë thotë për ngritjen e dronit

Auto Draft

Ndërkohë që pritet vendimi i ministrit të Drejtësisë në Kroaci mbi fatin e Ismail Morinës, i njohur si Ballisti, mediat kane zbuluar një letër që ky i fundit i drejton autoriteteve dhe gjithë shqiptarëve për të sqaruar pozicionin e tij. Në letrën që mban datën 23 qershor 2017, të shkruar në Dubrovnik”, Ballist Morina flet për akuzat që rëndojnë ndaj …

Read More »