Tag Archives: shqiptar

Çlirimi nga Lubeteni i Shkupit vijon mësimin në gjuhën kineze në Pekin (Foto)

Në Facebook janë publikuar disa foto që vijnë nga Kina e largët e që kanë të bëjnë me fëmijën shqiptar që mëson në shkollë kineze në Peking. Çlirimi i vogël është nga fshati Lubeten i Shkupit, ndërsa tani i ka ardhur koha e regjistrimit në shkollë fillore. Të shpresojmë se Çlirimi do të adaptohet në shkollën kineze dhe t`i dëshirojmë …

Read More »

1.5 ton drogë në kamion, arrestohet shqiptari në Itali

Policia ka ndaluar një 32-vjeçar shqiptar në Leçe të Italisë pasi u kap duke trafikuar drogë. Policia bën me dije se ai sëbashku me mikun e tij italian, të cilët ishin duke udhëtuar me një kamion me 1.5 ton marijuanë, tërhoqën vëmendjen e karabinierëve të cilët i ndoqën për orë të tëra, njofton Albeu.com. Operacioni u zhvillua natën e të dielës …

Read More »

Përjetoi mbrëmjen më emocionuese në jetë, Cana ka diçka për ju

Përjetoi mbrëmjen më emocionuese në jetë, Cana ka diçka për ju

Lorik Cana ka reaguar në Facebook pas lamtumirës. Ai ka falënderuar të gjithë për organizimin special mbrëmë “Të nderuar miq vëllezer e motra, do të kisha shumë dëshirë të gjej fjalët dhe mënyrën për të shprehur mirënjohjën time të thellë për të gjithë juve që keni qenë pjesë e rrugëtimit tim dhe karierës sime si futbollist, duke filluar nga familja …

Read More »

Vota shqiptare – për shqiptarët

Vota shqiptare – për shqiptarët

Fushata parazgjedhore në Maqedoni ka dëshmuar se ambicia e sëmurë, interesi personal, klanor dhe interesa të tjera të ngushta e kanë përçarë dhe copëtuar trupin votues dhe alternativat politike të shqiptarëve në Maqedoni. Nëse nuk mëson nga historia, ajo të përsëritet. Zgjedhjet e vitit 2011 dëshmuan pikërisht këtë dhe rezultati qe në funksion të dobësimit të faktorizimit politik dhe etnik …

Read More »

Plagoset një person me thikë në Gostivar

Auto Draft

Rreth orë 13:00 në rrugën Zhivko Brajkovski, afër shkollës së mesme ekonomike 10-12 nxënës shqiptar nga fshati Çegran, përderisa kanë qëndruar në picerinë “Bini”, dhe rreth 40-50 nxënës turq nga e njëjta shkollë nga fshati Vrapcishtë, janë përplasur fizikisht duke i goditur me grushta dhe shqelma. Sipas Alsat-M, gjatë sulmit është përdorur edhe një thikë. Plagë nga thika kanë marrë …

Read More »

Nora e Roberti në dasmë, ja kush po kujdeset për Renee

Nora e Roberti në dasmë, ja kush po kujdeset për Renee

Nora dhe Roberti sonte janë prezent në një dasmë. E duke qenë se janë prindër të një vajze, e cila është Renee, padyshim që çifti më i njohur i shoubizit shqiptar është dashur që vajzën ta lënë nën përkujdesën e dikujt, shkruan lajmi.net Për gjithë ata që janë kurioz, për Renee po kujdeset daja i saj Bledi Istrefi. Bledi në …

Read More »

Sa shumë është shëndoshur Xhensila pas martesës, çfarë ka ndodhur me të

Sa shumë është shëndoshur Xhensila pas martesës, çfarë ka ndodhur me të

Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të dashura për publikun tonë, shkruan ORAinfo. Ajo gjithashtu cilësohet edhe si ndër këngëtaret më të bukura. Pak ditë më parë ajo i dha fund beqarisë duke u martuar me humoristin e njohur shqiptar, Bes Kallakun. Pamja e saj në dasëm mahniti të gjithë, ishte një princesh e vërtetë. Ndërsa pas martesës siëduket Xhensila …

Read More »

Arijan Ademi: I lumtur që u riktheva

Arijan Ademi: I lumtur që u riktheva

Arian Ademi është kthyer në reprezentacionin e Maqedonisë dhe do të jetë një përforcim i madh për ciklin e ardhshëm kualifikues. Futbollisti i Dinamo Zagreb pas dy viteve pushim të turpshëm nga UEFA kthehet në ekip. Mesfushori shqiptar nuk do të luaj në Torino pasi me 7 tetor i përfundon suspendimi, por do të jetë në kombinim për ndeshjen ndaj …

Read More »

Milaim Zeka dyshohet të ketë mashtruar 920 kosovarë me viza pune në Gjermani

920 KOSOVARË KANË PROVUAR TË EMIGROJNË NË GJERMANI ME VIZA PUNE NËPËRMJET NJË AGJENCIE PUNËSIMI E CILA NË FAKT ISHTE NJË SKEMË MASHTRIMI E DEPUTETIT MILAIM ZEKA DHE PARTNERIT TË TIJ, ILIR KRASNIQI. APLIKANTËT KANË PAGUAR NGA 50 EURO DERI NË 3500 EURO PËR NJË VIZË PUNE. POR, NË VEND TË PUNËSIMIT JANË GJENDUR BRENDA NJË SKEME MASHTRIMI. INSAJDERI KA …

Read More »

Kështu shpëtuan 15 shqiptarë nga sulmi në Las Vegas

Kështu shpëtuan 15 shqiptarë nga sulmi në Las Vegas

Fatmir Frank Hamzaj është një biznesmen i dalluar dhe drejtues disavjeçar në komunitetin shqiptar në Las Vegas.Ai tregon për masakrën në Las Vegas, duke dhënë detaje rreth ngjarjes dhe se si shpëtuan mrekullisht 15 shqiptarët e punësuar në kazinonë “Mandalay Bay Hotel”, e cila gjendet përballë vendit ku u mbajt koncerti. “Aty janë të punësuar mbi 15 shqiptarë, të cilët janë roje sigurie, …

Read More »