Tag Archives: shqiptare

Kim Mehmeti: Dje nisi zyrtarizimi i BDI-së si degë e LSDM-së

Kim Mehmeti: Dje nisi zyrtarizimi i BDI-së si degë e LSDM-së

Dje, kryeministri Zoran Zaev ka përkrahur haptazi kandidatin e BDI – së për komunën e Çairit, Visar Ganiun duke bërë publike kështu edhe marrëveshjen e shumëpërfolur midis dy partnerëve në koalicionin qeveritar, LSDM dhe BDI.Edhe deputeti i LSDM’së, Muhamed Zeqiri i cili tërë karrierën e tij politike e ngriti mbi akuzat që ia adresoi ndaj udhëheqësve të BDI – së …

Read More »

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

“Monstra”, partitë në vrap pas meritave për rastin

Partitë në vrap pas marrjes së meritave për rastin Monstra. BDI-ja thonë se vazhdimisht është angazhuar për zbardhjen e rastit. Por nga LSDM-ja kujtojnë se kthesa pozitive ndodhë si rezultat i dëshmive nga materialet e përgjuara dhe premtimit të saj për zbardhjen e së vërtetës, njofton Alsat M. Partitë politike e vlerësojnë si qasje të drejtë juridike kërkesën e Prokurorisë Publike …

Read More »

Çift shembull – Haxhiu dhe Heidi bashkë në darkë, bashkë në stërvitje (Foto)

Çift shembull – Haxhiu dhe Heidi bashkë në darkë, bashkë në stërvitje (Foto)

Momentalisht në skenën shqiptare një nga çiftet shembull jetojnë në diasporë. Bëhet fjalë për Haxhi Krasniqin dhe Heidi Lushtakun. Dyshja ka kohë që janë në një lidhje dhe ata po shijojnë maksimalisht momentet në krah të njëri-tjetrit. Ish-konkurrentja në Dancing with the Stars shfaqet gjithmonë në krah të boksierit, jo vetëm në drekat e darkat e tyre. Megjithatë, ata janë …

Read More »

Mbahuni djema! Klaudia Pepa ‘rrëqethëse’ me paraqitjen e saj në videon e fundit

Mbahuni djema! Klaudia Pepa ‘rrëqethëse’ me paraqitjen e saj në videon e fundit

Balerina e njohur shqiptare e cila po e zhvillon karrierën e saj në Itali çdo here e më shumë po vjen edhe më provokative. Pas imazheve 100% nudo të cilat u komentuan shumë ajo vjen me një video në të cilën bën lëvizje ‘rrënqethëse’, shkruan lajmi.net Përkrah kësaj videoje Klaudia ka pranuar kritika të ndryshme nga ndjekësit të cilët i …

Read More »

Tronditet kombëtarja shqiptare, dëmtohet Cikalleshi dhe humb ndeshjet ndaj Spanjës dhe Italisë

Tronditet kombëtarja shqiptare, dëmtohet Cikalleshi dhe humb ndeshjet ndaj Spanjës dhe Italisë

Kombëtarja shqiptare ka marrë një goditje të madhe në prag të ndeshjeve të fundit kualifikuese të Kupës së Botës “Rusi 2018” ndaj Spanjës dhe Italisë. Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka pësuar një dëmtim në seancën e djeshme stërvitore dhe pas kryerjes së rezonancës në ditën e sotme, është mësuar se duhet të qëndrojë jashtë fushave për të paktën 3 javë. Në …

Read More »

Taulant Xhaka më i dashuruar se kurrë, merr një puthje të ëmbël nga vajza që ia rrëmbeu zemrën

Taulant Xhaka më i dashuruar se kurrë, merr një puthje të ëmbël nga vajza që ia rrëmbeu zemrën

Futbollisti i njohur Taulant Xhaka përkundër angazhimeve që ka, po gjenë kohë të kalojë moment të këndshme me të dashurën. Ai së fundmi ka publikuar një foto në Instastory ku shihet se është shumë i lumtur pranë saj, shkruan lajmi.net ‘Natën e mirë’ ka shkruar ai përkrah fotos së publikuar ku ka marrë një puthje të ëmbël. Taulanti duket më …

Read More »

Kështu shpëtuan 15 shqiptarë nga sulmi në Las Vegas

Kështu shpëtuan 15 shqiptarë nga sulmi në Las Vegas

Fatmir Frank Hamzaj është një biznesmen i dalluar dhe drejtues disavjeçar në komunitetin shqiptar në Las Vegas.Ai tregon për masakrën në Las Vegas, duke dhënë detaje rreth ngjarjes dhe se si shpëtuan mrekullisht 15 shqiptarët e punësuar në kazinonë “Mandalay Bay Hotel”, e cila gjendet përballë vendit ku u mbajt koncerti. “Aty janë të punësuar mbi 15 shqiptarë, të cilët janë roje sigurie, …

Read More »

Fabrikë pa shqiptarë në fshatin shqiptar të Maqedonisë

Edhe burimet, edhe fabrika për eksploatimin dhe përpunimin e ujit mineral “Pelisterka”, i njohur në tregun e vendit (Maqedonisë) dhe jashtë tij, gjendet mu në qendër të fshatit shqiptarë Mexhitli, fshat ky vetëm pesëqind metra larg kufirit dhe pikë-kalimit kufitar me Greqinë fqinje, shkruan gazeta KOHA në Maqedoni. Eksploatimi i kësaj pasurie natyrore ka filluar diku në vitet e largëta …

Read More »

Donald Lu: 4 klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë

Donald Lu: 4 klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë

Deklarata të forta vijnë nga ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu në 20-vjetorin e shkollës së Magjistraturës. Katër klane kryesore kontrollojnë Shqipërinë tha Lu, duke shtuar se kanabisi do të kthehet prapë nëse nuk arrestohen “peshqit e mëdhenj”. “Më në fund shqiptarët duhet të jenë krenar për përparimin dmth kundër kultivimit të kanabisit. Por sfida më e madhe është ende përpara …

Read More »

LETËR MUHAMED ZEKIRIT, Muhamedit të LSDM-së!

LETËR MUHAMED ZEKIRIT, Muhamedit të LSDM-së!

“Kosova të egra nuk do të mund tu ikish dot, kur çmenden kohrat në fortunë” Kjo është një copë poezie e Din Mehmetit, që ma reciton shpeshë miku im nga Londra. Jam qytetar nga Haraçina, pjesmarrës aktiv në luftën e vitit 2001, por që nga pas lufta, prej vitit 2002 jetoj dhe punoj në Dublin, në kryeqendrën e Irlandës. Jam …

Read More »