Tag Archives: shqiptare

Fejesa me probleme per Linda Rei ajo shpjegon arsyen se pse nuk e mban unazën në gisht

Probleme me të fejuarin? Linda Rei shpjegon arsyen se pse nuk e mban unazën në gisht

Pas fejesës së saj, lajm që bëri bujë në mediat online, transgjinorja e parë shqiptare, Linda Rei ka ndarë me publikun detaje nga jeta e saj. Tashmë, ajo bashkë me Massimo-n, djalë me origjinë shqiptare, kanë 6 muaj bashkë dhe romanca ka marrë tjetër formë. Pak kohë më parë, Massimo i ka propozuar edhe me një unazë shumë të çmuar, …

Read More »

Djali i shpreh dashurinë ‘Live’, deklarata skuqi dhe turpëroi Eni Çobanin

Auto Draft

Në emisionin  “Shihemi në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare”  u tregua një histori e dhimshme shqiptare. E ftuar në emision ishte Englantina dhe miku i saj Niku.  Englantina kërkon të rimarë kujdestarinë e vjazës së saj, të cilën u detyrua ta  braktiste 23 vjet më parë. Niku ishte i ftuar në atë studio për ta ndihmuar Englatinën të fitonte vajzën e saj. …

Read More »

Publikohen fotot, kush është vogëlushja shqiptare që u shqye nga pitbullët në Itali?

Auto Draft

Ishte vetëm 13 muajshe dhe ditën e diel humbi jetën në mënyrë tragjike në Itali, pasi pitbullët që prindërit mbanin në shtëpi, e bënë copa-copa. Kanë qenë fqinjët ata që kanë dëgjuar vogëlushen të qajë e të ulërasë dhe si rrjedhojë kanë vënë alarmin e kanë telefonuar si policinë, edhe ambulancës. Edhe pse karabinierët kanë mbërritur në kohë, nuk kanë …

Read More »

Shkruan Baton Haxhiu: Mashtrimi i paralajmëruar

Shkruan Baton Haxhiu: Mashtrimi i paralajmëruar

Ligji për Gjuhën nuk do të votohet – kështu flasin faktet. Kur ta kuptojnë këtë shqiptarët e Maqedonisë a do të prishet koalicioni? «Punë e madhe», na thotë pala tjetër; nëse ky ligj është politikë mashtrimi, ajo tjetra, strategjia për shpëtimin e «kombit maqedonas», s’do jetë kurrë. Ja ku përfundon nëse bën politikë me pseudologjikën e Ali Ahmetit Teza “Më …

Read More »

Modelja e kap për faqe Sinanin, ja si reagon Andrra?! (Foto)

Auto Draft

Nertila Kapaj është një modele e njohur shqiptare. Bukuroshja ishte gjithashtu mysafire në dasmën e këngëtarit Sinan Hoxhës. Nga një foto të cilën ajo ka publikuar duket që këngëtarin e ka një mik shumë të afërt. Kjo për faktin që Nertila është parë teksa e kap për faqeje Sinanin. Derisa një gjë e tillë nuk duket ta ketë penguar aspak …

Read More »

Zgjedhjet ne Maqedoni te rrezikshme per Shqiptaret !

Zgjedhjet ne Maqedoni te rrezikshme per Shqiptaret !

Cfar rreziku qendron tek shqiptaret ne keto zgjedhje ? Per ta kuptuar me mire se as Shqiperia dhe as Kosova nuk e njohin mire politiken ne Maqedoni nuk e dijne mire se cfar ka ne skenen politike! Ne fakt partit politike jane shume te dobeta ne Maqedoni, kreret politik ato qe deri tani jane ne skene jane te harxhuar si …

Read More »

Shqiptarët e LSDM – së garojnë në komuna shqiptare, asnjë prej tyre në komunë me shumicë maqedonase

Auto Draft

Zgjedhjet lokale në Maqedoni do të mbahen me 15 tetorë. Risi në këto zgjedhje janë kandidaturat e shqiptarëve që do të garojnë me logon e një partie maqedonase, LSDM. Zoran Zaev ia ka besuar Melekije Alimit barrën kryesore në komunën e Haraçinës, ndërsa Hadi Osmani do të jetë kandidat i LSDM’së për komunën e Likovës. Ndonëse LSDM është përpjekur të …

Read More »

Shqiptari tregon tmerrin që po ndodh në SHBA nga uragani i tmerrshëm

Shqiptari tregon tmerrin që po ndodh në SHBA nga uragani i tmerrshëm

Ylli Paja tha se ishte pjesë e një delegacioni edhe me shqiptarë nga Kosova dhe Maqedonia. Ylli Paja: Ne jemi një delegacion nga pjesëtarë të përbërë nga Kosova dhe Maqedonia. Ne ishim në një aktivitet në Bashkinë e Miamit dhe dëgjuam për situatën, duke u detyruar që të ndërpresim aktivitetin. Qytetarët shkojnë në markete për të blerë ushqime. Ka radhë …

Read More »