Tag Archives: shqiptare

Silva Gunbardhi: Jam rrëzuar e ringritur shpesh, ndaj jam bërë më e fortë

Silva Gunbardhi: Jam rrëzuar e ringritur shpesh, ndaj jam bërë më e fortë

Mes një koncerti dhe tjetrit, nga jugu në veri, Silva na rrëfehet ekskluzivisht për jetën e saj, dashurinë për familjen, pasionin për këngën që në vogëli, sakrificat dhe ëndrrat. Mbi 15 vjet në skenë, të cilat e kanë bërë sot një nga zërat më të spikatur të skenës muzikore shqiptare. Intervistoi: Juela Meçani E keni filluar aktivitetin me këngën qysh …

Read More »

Gjurmë Shqiptare ne GREQI – Preveza në Greqi, ku ende flitet gjuha Shqipe

Gjurmë Shqiptare - Preveza në Greqi, ku ende flitet gjuha Shqipe

Gjurmë Shqiptare – Preveza në Greqi, ku ende flitet gjuha Shqipe Një dokumentar nga Preveza që sjell historinë e dikurshme të këtij qyteti, ashtu siç sjell edhe realitetin e sotëm, realitet që ruan me vështirësi gjurmët e banorëve shqiptarë. Si ruhet ende shqipja në Prevezë sot në Greqi? Traditat dhe trashëgimia që mban ende gjallë rrënjët e banorëve autoktonë të …

Read More »

10 vende, të cilat duhet t’i vizitoni nëse shkoni në Maqedoni !

5 Vende duhet ti shikoni nëse shkoni në Maqedoni !

Struga Qyteti i bukur ne mes kalon Drini i Zi dhe ne fund te qytetit eshte i gjithe liqeni i struges. Shtetitorja e Struges eshte e bukur dhe ka mbremje te bukura. 2. Shen Naumi Shën Naum dhe Shëndaum është manastir në Maqedoni afër kufisë me Shqipërinë. Nga 1912 der 1925 i përkiste Shqipërisë. Mbreti shqiptar Zog(olli) që erdhi sërisht në fuqi …

Read More »

Trashëgimtaret e Top Channel superseksi në dasmën e Marinës (Foto)

Trashëgimtaret e Top Channel superseksi në dasmën e Marinës (Foto)

Pavarësisht se Marina Vjollca ka vendosur të lerë televizioni, që e bëri të njohur ndër shqiptarë trashëgimtaret e Top Medias janë të pranishme në këtë ceremoni. Marina Vjollca tashmë do të jetë figurë e Tv Klan. Ndërkohë Lori Hoxha ka publikuar disa foto me motrën e saj Sarën ku duket se shkëlqejnë si kurrë më parë. Ato kanë zgjedhur fustane …

Read More »

Ja bulevardi i prostitucionit shqiptar, vajza dibrane rrëfen sekretet e jetës në rrugë

Ja bulevardi i prostitucionit shqiptar, vajza dibrane rrëfen sekretet e jetës në rrugë

Shumëkush që mbrëmja e zë pranë sheshit “Skënderbej”, këto ditë ka parë se si çdo natë mblidhen “goca pune”. Shumica janë meshkuj të shndërruar në femra. Shesin trupin për klientë shqiptarë dhe të huaj, me “tarifa” që nisin nga 3 mijë lekë në makinë dhe 2 mijë më shumë në shtëpi. Rrëfimi i Serenës dhe prostitutave të tjera që kanë …

Read More »

Çiklisti shqiptar shkon në Botëror, por nuk ka biçikletë

Çiklisti shqiptar shkon në Botëror, por nuk ka biçikletë

“Bëmat” e sportit vijnë nga Shqipëria. Rasti i paprecedentë regjistrohet te çiklizmi. Edhe kur të krijohet mundësia për të marrë pjesë në një kampionat botëror që jo të gjithë e kanë luksin ta bëjnë realitet një gjë të tillë në karrierën sportive, je i “dënuar” të shkosh vetëm si spektator, pasi të mungon ajo dhe më kryesorja… biçikleta. Nuk është …

Read More »

Çfarë thotë Xhesika për puthjen në buzë me Afërdita Dreshaj? (VIDEO)

Çfarë thotë Xhesika për puthjen në buzë me Afërdita Dreshaj? (VIDEO)

Këtë të shtunë ka startuar në Tv Klan emisioni “Jo vetëm modë” i cili do të prezantohet nga bukuroshja Nevina Shtylla. Mes shumë lajmeve interesante dhe intervistave nuk munguan dhe lajmet më pikantë dhe personazhet më të përfolur të javës Poza e tyre në buzë pati jo pak reagime në rrjetet sociale. Bukuroshet shqiptarë, Xhesika Beberit dhe Afërdita Dreshajt u …

Read More »

“Si gënjeva për virgjërinë për t’u martuar në Australi”, vajza nga Shiroka tregon vuajtjet që kaloi

“Si gënjeva për virgjërinë për t’u martuar në Australi”, vajza nga Shiroka tregon vuajtjet që kaloi

Martesat me mblesëri të vajzave shqiptare, fatkeqësisht janë kthyer në drama për shumë prej tyre. Një vajzë ka rrëfyer historinë e saj përmes Shkodra News. Historia e saj: Mallkuar qoftë kush na marton se u kemi ngelur në derë. Jam një vajzë 24 vjeçe nga Shiroka dhe 3 vite më parë më bane një djalë, burrë më saktë se ai …

Read More »