Tag Archives: shqiptareve

Humori i Ahmetit: Dje tha politika është interes, sot kërkon bashkimin e shqiptarëve

Humori i Ahmetit: Dje tha politika është interes, sot kërkon bashkimin e shqiptarëve

“15 vjet ecëm guximshëm, sypatrembur dhe të palëkundur duke u vënë në ballë të rezistencës për ta vrarë frigën të mbjellur dekada me rradhë, për ti bashkuar shqiptarët përkundër përpjekjeve të njëpasnjëshme për ti përçarë ata, për ti bërë shqiptarët më të rëndësishëm, për ta zhdukur urrejtjen dhe pabarazinë si dhe duke ia vënë pritën vendoshmërisht rrymave tjetërsuese kombëtare!”, ka …

Read More »

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

Shqipëri – Itali, këto janë masat që do të ndërmarrë policia

E gjithë vëmendja shqiptarëve të Hënën në orën 20:45 do të jetë e përqendruar në Shkodër ku Italia do të sfidojë Shqipërinë, një përballje luksi për kuqezinjtë por që kërkon gjithashtu vëmendje maksimale edhe në aspektin organizatv. Në këtë drejtim, përveç masave të marra nga FSHF që gjithçka të shkojë mirë në “Loro Boriçi” edhe institucionet e rendit janë vënë …

Read More »

Kjo është befasia që ia kanë bërë fansat Era Istrefit

Kjo është befasia që ia kanë bërë fansat Era Istrefit

Kjo është befasia që ia kanë bërë fansat Era Istrefit[/caption] Kjo është befasia që ia kanë bërë fansat Era Istrefit[/caption] Era Istrefi është befasuar nga fansat e shumtë Pas lansimit të këngës “No I Love Yous”, fansat e shumtë kanë bërë Erën në formë të personazheve të librave të “comic” duke i dërguar asaj fotografi. E në këto foto Era …

Read More »

Pas shqiptarëve, ja kush është komuniteti më i madh në Maqedoni

Pas shqiptarëve, ja kush është komuniteti më i madh në Maqedoni

Rreth 200,000 bullgarë jetojnë në Maqedoni, të cilët janë pakica etnika më e madhe pas shqiptarëve, thotë deputeti bullgar Angel Xhambaski për mediat bullgare. Me marrëveshjen për fqinjësi të mirë me Maqedoninë, Bullgaria ka fituar të drejtën për t’u kujdesur për të gjithë këta qytetarë që janë në rrezik për shkak të ndikimit të fortë serb dhe rus në vend. …

Read More »

LSDM hap shtab në “Lagjen e Trimave” Kumanovë (VIDEO)

[/caption] Kandidati i LSDM-së për Komunën e Kumanovës Maksim Dimitrievski, në takim me banorët e Lagjës së Trimave, tha se duhet të hiqet “hendeku” në mes qytetit që ka ndarë në dysh shqiptarët dhe maqedonasit si nga mentaliteti ashtu edhe nga kushtet ku jetojnë. Ai tha se deri më tani brenda qytetit të Kumanovës dallimi është i dukshëm në mes …

Read More »

Pas Bitcoin edhe Ethereum një valutë që po i posuron Shqiptarër edhe ketu 2 shqiptar miljonera!

Pas Bitcoin edhe Ethereum një valutë që po i posuron Shqiptarër edhe ketu 2 shqiptar miljonera!

Tregu qe shumica e shqiptareve po pasurohen, Afersisht cdo biznesmen bene pjese e Valutes te criptuar virtuale. Një monedhë tjetër digjitale ka qenë së fundmi duke u zhvilluar përderisa të gjithë ishin duke e përdorur Bitcoin. Bitcoin është një lloj monedhe digjitale në të cilin përdoren teknika për të rregulluar prodhimin e njësive të monedhës dhe për të verifikuar transferimin …

Read More »

Kallet Shkupi : Përleshje me armë në mes Shqiptarëve dhe Boshnjakëve në Shkup

Kallet Shkupi : Përleshje me armë në mes Shqiptarëve dhe Boshnjakëve në Shkup

Dy grupe të rinjsh, shqiptar e boshnjakë janë përleshur me armë gjatë ditës së djeshme në një restorant në rrugën Markov-Manastir. Lajmi konfirmohet edhe nga Ministria e Punëve të Brendshme, përcjell Zhurnal. “Në 14.53 Spitali i qytetit të Shkupit nga ky rast ka pranuar një person të lënduar me iniciale R.A nga Batinca, që sipas MPB me armë zjarri kanë …

Read More »

Zbulohet letra e Ballist Morinës: Mos më dorëzoni në Serbi. Çfarë thotë për ngritjen e dronit

Auto Draft

Ndërkohë që pritet vendimi i ministrit të Drejtësisë në Kroaci mbi fatin e Ismail Morinës, i njohur si Ballisti, mediat kane zbuluar një letër që ky i fundit i drejton autoriteteve dhe gjithë shqiptarëve për të sqaruar pozicionin e tij. Në letrën që mban datën 23 qershor 2017, të shkruar në Dubrovnik”, Ballist Morina flet për akuzat që rëndojnë ndaj …

Read More »