Tag Archives: shume

Cuoci thotë se FSK-së i duhet shumë punë për t’u transformuar në Ushtri

21:16 - Komandanti i përgjithshëm i KFOR-it, gjeneralmajor, Salvatore Cuoci, në një intervistë për Rubikon të KTV-së, ka thënë se FSK-së i duhet ende shumë punë për trajnim ushtarak që të transformohet në Ushtri. “Të kesh një ushtri është tregim i gjatë. Nuk është dicka që t’i mund të realizohet për një ditë apo vetëm duke miratuar një projektligj... në cfarëdo rasti kur vendimi të merret, ajo do të kërkoj më së paku 10 vite që të......

Read More »

Rossi: Besoj vërtet shumë te kjo garë e radhë

Valentino Rossi është optimist. Këtë fundjavë italiani do të zbresë në pistën e Montmelo me Yamahan e tij për ndalesën e Katalunjës, cirkuit ky që për pilotin 39-vjeçar ka rezultuar gjithnjë fatsjellës. Pikërisht në këtë pistë 9 herë kampioni i botës në Moto GP shënon një bilanc prej 10 fitoresh, prej të cilave 7 në klasin mbretëror. Me një distancë prej 23 pikësh nga lideri i klasifikimit, Marc Marquez, Valentino shpreson se me Yamahan këtë herë do të bëjë një performancë më kompetitive krahasuar me garën e Mugellos, të cilën e mbylli në pod. “Besoj vërtet shumë te kjo garë e radhës, sikundër besoj se potenciali ynë është superior krahasuar me ndalesën e Italisë. Në testet e fundit morëm indicie pozitive. Kjo pistë është riasfaltuar dhe ky është një avantazh për Yamahan. Kemi vuajtur në disa pista të tjera, por tashmë duhet të tregojmë dhëmbët dhe të bëjmë sa më shumë pikë”. Kjo garë do të jetë një sfidë e vërtetë për Rossin, që me Yamahan e tij do të tentojë të kapërcejë hendekun ..

Read More »

Gjyqtarë e prokurorë ia panë hairin kryeministrit për rritje rroge, shumë të tjerë jo

600 gjyqtarë dhe prokurorë do të përfitojnë rritje të pagave nga vendimi i fundit i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, raporton KTV. E përveç rritjes së efikasitetit në punë dhe llogaridhënies me këtë rritje gjyqtarët po presin që të ndalet vala e largimit të gjyqtarëve dhe ekspertë të rinj t’i bashkohen këtij institucioni. E rritja e pagave pritet të rrisë efikasitetin në punë edhe për prokurorët e vendit. Por është një kategori tjetër e......

Read More »

Haradinaj kërkoi më shumë komunikim me komunat

Ambasadorët: Të forcohet vetëqeverisja lokale për qytetarët dhe shtetin 10 vjet pas decentralizimit dhe konstituimit te qeverisjes lokale, në Prishtinë u organizua konferenca për nderë të kësaj dite në të cilën u fol për sfidat e kësaj dekade në qeverisje lokale dhe rrugëtimin për dekadën e dytë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, kërkoi më shumë komunikim me komunat, ndërsa panelistët tjerë, ambasadorët nga Norvegjia dhe Zvicra, thanë se duhet të forcohet vetëqeverisja lokale pasi në këtë mënyrë forcohen qytetarët dhe shteti./21Media The post Haradinaj kërkoi më shumë komunikim me komunat appeared first on RTV21.

Read More »

E keni parë Egzonen në shumë fustane, ajo sot ka vesh dimi e jelek, do e lë pa fjalë Albatritin

Egzona Muqiqi e cila ka bërë bujë shumë të që nga hapja e biznesit të saj. Ajo po thuajse çdo ditë komentohet shumë për çdo imazh që sjell. Në rrjetin social Instagram Egzona është shumë aktive edhe kohë pas kohe publikon imazhe të ndryshme. Ajo po thuajse çdo ditë na njofton për fustanet e saj të cilat i vesh pa pritës. Por sot ajo shfaqet pak ma ndryshe, këtë herë Egzona ka zgjedhur që të vishet me dimi e jelek. The post E keni parë Egzonen në shumë fustane, ajo sot ka vesh dimi e jelek, do e lë pa fjalë Albatritin appeared first on ABC24.AL.

Read More »

Trajneri i Kosta Rikës: Numri 10 na shkaktoi shumë probleme, por nuk e di kush është

Romelu Lukaku realizoi dy gola ndërsa Dries Mertens dhe Michy Batshuayi shënuan nga një gol në miqësoren e Belgjikës kundër Kosta Rikës me rezultat 4 me 0. Trajneri i Kosta Rikës, Oscar Ramirez, në konferencën për media pas ndeshjes, ka thënë se numri 10 i Belgjikës u ka shkaktuar shumë dëme, por ka shtuar se nuk e njeh me emër se kush ishte ky lojtar. “Dhjetëshi na shkaktoi shumë dëme... Nuk ia di emrin”, ka thënë Oscar Ramirez. ...

Read More »

Hoti e quan shtetin jofunksional në shumë forma, kërkon mbështetjen qytetare për rrëzimin e Qeverisë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka vazhduar kritikat ndaj koalicionit qeverisës në vend. Sipas Hotit, koalicioni qeverisës i, siç e quan ai, “vendimeve të mëdha”, është jo funksional, por mbahet në këmbë sepse interesat e partnerëve janë të mëdha “Këto interesa po realizohen përmes buxhetit të shtetit, i cili është kthyer në plaçkë përmes vendimeve jo ligjore të Qeverisë. Mbledhjet e Qeverisë mbahen për të marrë vendime për......

Read More »

Gërxhaliu fton Hamzën të mos e nënshkruajë vendimin për paga pasi “e dëmton shumë Kosovën”

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, ka ftuar ministrin e Financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë vendimin për rritje të pagave i cili ka hasur në reagim kritik në Kosovë. “Vendimi për rritje të pagave nga ana a qeverisë së Kosovës është në kundërshtim me zhvillimin ekonomik të Kosovës. Unë ftoj ministrin Hamza të mos e nënshkruajë këtë vendim pasi që ky vendim do të dëmtojë shumë Kosovën”, tha Gërxhaliu për Ekonomia......

Read More »