Tag Archives: sigurisht

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino thotë se pret që ta shohë Lionel Messin në Kupën e Botës, transmeton zeri.info Argjentina rrezikon seriozisht kualifikimin në Botëror, por Infantino thotë se Messi duhet të fitoj një Kupë të Botës për të çimentuar madhështinë e tij. Ylli i Barcelonës kishte ndihmuar Argjentinën që të arrij në finalen e Botërorit “Brazili 2014”, por ishin …

Read More »

Veseli kërcënon Spanjën dhe Italinë

Veseli kërcënon Spanjën dhe Italinë

Frederic Veseli, mbrojtësi i Shqipërisë, nuk i trembet dy kundërshtarëve të radhës, Spanjës dhe Italisë Mbrojtësi i Empolit, Frederic Veseli u ka bërë me dije Spanjës dhe Italisë se do të kërkojnë maksimumin në përballjen ndaj tyre, me 6 dhe 9 tetor, në kuadër të Botërorir ‘Rusia 2018’. “Ne do të provojmë të fitojmë, është e vështirë por ne do …

Read More »

Çift shembull – Haxhiu dhe Heidi bashkë në darkë, bashkë në stërvitje (Foto)

Çift shembull – Haxhiu dhe Heidi bashkë në darkë, bashkë në stërvitje (Foto)

Momentalisht në skenën shqiptare një nga çiftet shembull jetojnë në diasporë. Bëhet fjalë për Haxhi Krasniqin dhe Heidi Lushtakun. Dyshja ka kohë që janë në një lidhje dhe ata po shijojnë maksimalisht momentet në krah të njëri-tjetrit. Ish-konkurrentja në Dancing with the Stars shfaqet gjithmonë në krah të boksierit, jo vetëm në drekat e darkat e tyre. Megjithatë, ata janë …

Read More »

“Skysports”:Bardhi, ylli i Levantes, së shpejti do të “peshkohet” nga klubet e mëdha!

“Skysports”:Bardhi, ylli i Levantes, së shpejti do të “peshkohet” nga klubet e mëdha!

Televizioni më i njohur “sky sports” ka zgjedhur pesë yjet e la Ligas, të cilët kanë lënë përshtypje të fuqishme, por që nuk janë pjesë e klubeve të mëdha, Barcelona dhe Real Madrid.   Mes pesëve prej tyre gjendet dhe Enis Bardhi, për të cilin “sky sports” potencoi se ai do të jetë investimi më i paguar i Levantes dhe …

Read More »

Panucci: Shqipëria do të jetë trime kundër Spanjës dhe Italisë

Panucci: Shqipëria do të jetë trime kundër Spanjës dhe Italisë

Shqipëria shkon në dy ndeshjet e fundit kualifikuese europiane për Kupën e Botës 2018 në Rusi me pothuajse asnjë shans për t’i bërë realitet finalet botërore. Të tretët në një grup shumë të vështirë, Grupin G, shqiptarët po përgatiten për t’u përballur me dy skuadrat mbi ta në renditje: Spanjën dhe Italinë. Dy të parët e grupit do të këshilloheshin …

Read More »

Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa

Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa

Populli katalan të dielën në referendum votoi për shkëputje nga Spanja, e për pavarësi të krahinës së tyre. Rezultatet e para të këtij referendumi, kanë bërë që të ngjallet imagjinata e tifozëve nëpër bote, se çfarë ekipi kombëtar do të kishte ky shtet i ri në Evropë. Katalonia me shpalljen e pavarësisë do t’ia merrte epitetin Kosovës si shteti më …

Read More »

Faktori numër 1 për lumturinë nuk është as pasuria, as popullariteti… Shumë njerëzve u shpëton

Faktori numër 1 për lumturinë nuk është as pasuria, as popullariteti… Shumë njerëzve u shpëton

Një raport nga Gazeta e Personalitetit dhe Psikologjisë Sociale tregon se kontribuesi Nr. 1 i lumturisë në jetë nuk është paraja, popullariteti. As edhe një jetë e mirë seksuale. Dhe sigurisht nuk është të rrish duke parë Netflix. Është autonomia, ndjenja se aktivitetet dhe zakonet e jetës suaj janë të vetë-zgjedhura dhe të vetë-miratuara. Dhe kur ne kemi autonomi në …

Read More »

Shkulin flokët e veta, bien në ujë për të, këto janë veç pak nga gjërat që femrat i bëjnë pas Kim Jong Un (Video)

Shkulin flokët e veta, bien në ujë për të, këto janë veç pak nga gjërat që femrat i bëjnë pas Kim Jong Un (Video)

Mbase për ata që jetojnë në sisteme demokratike ose që kanë kohë që kanë ndërruar sistemin qeverisës nga Diktatura në demokraci kjo çfarë bëjnë ushtarët e Koresë së Veriut, por dhe njerëzit e thjeshtë, gjatë një pritjeje të liderit të tyre sigurisht që duket qesharake. Megjithatë pritje të tilla janë karakteristike për liderët që sundojnë në sisteme të tilla ku …

Read More »

I tregoi të dashurës foton e guximshme që i çoi “shoqja”, kur ajo i sheh surratin s’e do më veten

Auto Draft

Shakatë në rrjetet sociale janë nga më të paparat dhe sigurisht, në çift ato bëhen dhe më interesante. Pikërisht kjo ka qenë ajo që ka bërë një i ri, i cili i ka dërguar një foto “sensuale” të dashurës së tij, duke i thënë se ia ka dërguar një shoqe. “Nuk ishte faji im”, i thotë ai, ndërsa vajza menjëherë …

Read More »