Tag Archives: thote

Martiali dëshiron largimin nga Unitedi, thotë agjenti i tij

Anthony Martial dëshiron të larohet nga Manchester Unitedi pas tri sezoneve jo aq të mira në Old Trafford. Këtë e ka bërë të ditur agjenti i tij, Philippe Lamboley, i cili thotë se klienti i tij kërkon një klub ku mund të luajë më tepër, transmeton Koha.net. Në sezonin e tij të parë ai kishte pasur një ndikim të madh në lojën e Unitedit nën menaxhimin e Louis van Gaal kur kishte shënuar 11 gola në 31 paraqitje. Kurse nën menaxhimin e Jose Mourinhos ai u inkuadrua nga bankina në 12 ndeshje nga 30......

Read More »

Ambasadori i Britanisë thotë se është e turpshme për Kosovën që Xhabir Zharku u kthye si njeri i lirë

Ambasadori i Britanisë thotë se është e turpshme për Kosovën që Xhabir Zharku u kthye si njeri i lirë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuara në Republikën e Kosovës, Ruairi O’Connell përmes llogarisë së tij në Facebook, ka shprehur shqetësimin për kthimin e Ish- Kryetarit të Kaçanikut, Xhabir Zhark në Kosovë, raporton Gazeta Blic. O’Conell e ka cilësuar kthimin e Zharkut si të turpshëm për Kosovën, edhe më i turpshëm sipas Ambasadorit është se si drejtësia në Kosovë nuk ka arritur t’i ndalojë politikanët e tjerë që sipas tij janë kriminel.Ai ka shkruar duke thënë se Mbretëria e Bashkuar ka nevojë që Kosova të jetë një partner serioz në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. Postimi i plotë i O’Connell i përkthyer në gjuhën shqipe: Xhabir Zharku është dënuar me tri vjet burgim për krimet të cilat ai i ka bërë. Kthimi i tij në Kosovës si njeri i lirë është i turpshëm. Por turpi i vërtetë është se gjatë gjashtë viteve që kur Zharku u lejua të i ikte drejtësisë, nuk është bërë asgjë për t’i ndaluar politikanët e tjerë kriminel që kanë bërë të njëjtën gjë. Nuk shoh asnjë arsye ..

Read More »

Cuoci thotë se FSK-së i duhet shumë punë për t’u transformuar në Ushtri

21:16 - Komandanti i përgjithshëm i KFOR-it, gjeneralmajor, Salvatore Cuoci, në një intervistë për Rubikon të KTV-së, ka thënë se FSK-së i duhet ende shumë punë për trajnim ushtarak që të transformohet në Ushtri. “Të kesh një ushtri është tregim i gjatë. Nuk është dicka që t’i mund të realizohet për një ditë apo vetëm duke miratuar një projektligj... në cfarëdo rasti kur vendimi të merret, ajo do të kërkoj më së paku 10 vite që të......

Read More »

Hierro: I thotë po Spanjës

“Nuk mund të ndryshohet për dy ditë puna që është bërë në dy vite” Fernando Hierro në një konferencë për shtyp pasditen e së sotme ka shpjeguar arsyet pse pranoi drejtimin e Spanjës pas shkarkimit të papritur të Julen Lopeteguit. Ish-drejtori teknik i kombëtares spanjolle deklaroi se përpara vetes kishte 3 mundësi: të refuzonte detyrën, të largohej fare nga ekipi ose të ishte i pranishëm. “Unë zgjodha të tretën, sepse nuk mund të braktisja lojtarët dhe federatën. Nuk do t’ia falja vetes po të thoja jo. Nuk duhet të shohim pas se çfarë ndodhi. Duhet të mendojmë për Botërorin tani”, u shpreh Hierro. Ish-kapiteni i Realit dhe Spanjës sqaroi se nuk do të bëjë ndryshime në skuadër. “Nuk mund të ndryshohet për dy ditë puna që është bërë në dy vite”. Kur u pyet nëse ishte i drejtë vendimi për shkarkimin e Lopeteguit, Hierro u përgjigj “presidenti foli për këtë temë. Nuk ka vlerë mendimi i të tjerëve, duhet të kthejmë faqe. Nuk duhet të rrimë e të mendojmë vetëm tek një gjë, por të mendoj..

Read More »

Komandanti i KFOR-it thotë se Serbia s’ka mundësi të shkaktojë probleme në rajon

20:22- Për komandantin e KFOR-it nuk ka rëndësi numri i ushtarëve në ushtrinë serbe, por numri i shteteve që i përkasin aleancës së NATO-s. I pyetur se çka nëse Serbia, me më shumë se njëqindmijë trupa, do të provonte të hynte në Kosovë, a do të mjaftonin pesë mijë ushtarët e KFOR-it, gjeneralmajor Salvatore Cuoci ka përmendur faktin se prapa ushtarëve të KFOR-it qëndrojnë 29 shtete. “Kjo do të ishte katastrofale dhe do të na kthente para 20 vjetësh dhe pa......

Read More »

Ambasadori britanik thotë se kthimi i Zharkut si një njeri i lirë është i turpshëm

“Britania e Madhe ka nevojë që Kosova të jetë një partner serioz” Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se kthimi i Xhabir Zharkut në Kosovë si një njeri i lirë është i turpshëm. Sipas ambasadorit, turpi i vërtetë është se në gjashtë vjet që kur Zharku u lejua t’i shpëtojë drejtësisë, asgjë nuk është bërë për të ndaluar politikanët e tjerë kriminelë të bëjnë të njëjtën gjë. “Nuk shoh asnjë arsye për një dispozitë ligjore që i lejon kriminelët të largohen nga vendi dhe të jetojnë jashtë vendit në vend që ta mbajnë dënimin e tyre në burg”, ka shkruar O’Connell në Facebook. Ai poashtu ka shkruar se shpreson që reformat e drejtësisë do ta mbyllin këtë shteg dhe kështu t’i japin mbështetje atyre policëve dhe prokurorëve që janë seriozë rreth luftës së krimit të organizuar. “Britania e Madhe ka nevojë që Kosova të jetë një partner serioz në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, ka përfunduar O’Connell. Ish- kryetari i Kaçanikut ishte dënuar me 3 vjet ..

Read More »

Ivanovi iku nga takimi me Zaevin, thotë se marrëveshja është e dëmshme për Maqedoninë

Ivanov: Nuk do të legalizoj “ndërtime politike pa leje” Marrëveshja me Greqinë është marrëveshje personale e Qeverisë. Ajo është e dëmshme për Republikën e Maqedonisë dhe unë nuk do të legalizoj “ndërtime politike pa leje”, deklaroi sot presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov. Sipas tij, me këtë marrëveshje më shumë hapen, sesa që mbyllen çështje. “Marrëveshja e këtillë e dëmshme, e cila është e vetme në historinë e njerëzimit, për mua është e padenjë dhe e papranueshme. Me këtë marrëveshje po shkelet Kushtetuta, ligjet dhe po cenohen institucionet shtetërore. Nuk do të legalizoj “ndërtime politike pa leje”. Qeveria nuk kishte fuqi dhe guxim për të ndërtuar një qëndrim të përbashkët dhe të arrihet konsensus nacional. I gjithë ky proces i negociatave, zhvillohej në mënyrë joserioze, të papërgjegjshme dhe jotransparente, gjë për të cilën dëshmon edhe rezultati përfundimtar. Qytetarë të nderuar, teksti i marrëveshjes paraqet dështim për Republikën e Maqedonisë. Me atë nuk ..

Read More »

Ambasadori britanik thotë se kthimi i Xhabir Zharkut si një njeri i lirë është i turpshëm

“Britania e Madhe ka nevojë që Kosova të jetë një partner serioz” Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka thënë se kthimi i Xhabir Zharkut në Kosovë si një njeri i lirë është i turpshëm. Sipas ambasadorit, turpi i vërtetë është se në gjashtë vjet që kur Zharku u lejua t’i shpëtojë drejtësisë, asgjë nuk është bërë për të ndaluar politikanët e tjerë kriminelë të bëjnë të njëjtën gjë. “Nuk shoh asnjë arsye për një dispozitë ligjore që i lejon kriminelët të largohen nga vendi dhe të jetojnë jashtë vendit në vend që ta mbajnë dënimin e tyre në burg”, ka shkruar O’Connell në Facebook. Ai poashtu ka shkruar se shpreson që reformat e drejtësisë do ta mbyllin këtë shteg dhe kështu t’i japin mbështetje atyre policëve dhe prokurorëve që janë seriozë rreth luftës së krimit të organizuar. “Britania e Madhe ka nevojë që Kosova të jetë një partner serioz në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”, ka përfunduar O’Connell. Ish- kryetari i Kaçanikut ishte dënuar me 3 vjet ..

Read More »

Kur ju thotë burri “e bëj unë iftarin” (Video)

Përgatitja e iftarit nuk është aspak detyrë e lehtë, por shpërblimi për të është mjaft i madh. Ndonjëherë burrat e kuptojnë se kjo ngarkesë duhet lehtësuar nganjëherë, dhe shprehin gatishmërinë për tu ndihmuar grave. Por a e dini se cfarë ndihme ofron Khalid al Ameri, bloger i njohur në rrjetet sociale? Përpjekjet e tij demaskohen shpejt nga gruaja e tij… /MESAZHI/ WHEN MEN COOK IFTAR I cooked Iftar for Salama, and this is what happened! 😂Like Khalid Al Ameri on Facebook and Instagram!Music: Visionary by CelDro Music Gepostet von Khalid Al Ameri am Montag, 4. Juni 2018

Read More »

Haradinaj thotë se qeveria nuk do t’i lërë të vetme komunat përballë problemeve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është zotuar se qeveria që ai udhëheq nuk do t’i lërë të vetme komunat përballë problemeve e sfidave. “Qeveria tashmë është e angazhuar që mos t’i lë të vetme komunat në ballafaqim me problemet e sfidat me të cilat përballen dhe do të jetë partner i ngushtë i tyre për realizimin e të gjitha projekteve, që lehtësojnë jetën e qytetarëve”, ka shkruar ai në Facebook. Ai thotë se “vetëm zhvillimi i barabartë......

Read More »