Tag Archives: transmeton

Këto foto lakuriqe, janë realizuar dy javë para vdekjes së Marilyn Monroe – (Foto)

Këto foto lakuriqe, janë realizuar dy javë para vdekjes së Marilyn Monroe - (Foto)

Gruaja e cila ka qenë simbol i bukurisë dhe pamjes seksi, Marilyn Monroe, edhe më tutje konsiderohet si njëra nga femrat më joshëse në botë, pamja magjepsëse e së cilës, vështirë të arrihet nga ndonjë femër tjetër, transmeton Zeri.info. Dhe kohë pas kohe, në publik dalin gjëra të saj personale të cilat shiten nëpër ankande të ndryshme publike, ndërsa këtë …

Read More »

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Xhejlane Godanci konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999, mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit “Familja Moderne”, me rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), ajo arriti të bëhet shumë e dashur për publikun me humorin e saj. Roli i saj si një fqinje që merret me punët e huaja …

Read More »

Islanda, shteti më i vogël në Botëror

Islanda, shteti më i vogël në Botëror

Islanda është shteti më i vogël që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”, transmeton zeri.info Fitorja 2-0 ndaj Kosovës të hënën bëri që shteti i cili ka vetëm 335.000 banorë të kualifikohet në Botëror. Gylfi Sigurdsson dhe Johann Berg Gudmundsson shënuan për fitoren e islandezëve ndaj Kosovës, duke siguruar kështu pozitën e parë në grupin I me …

Read More »

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino thotë se pret që ta shohë Lionel Messin në Kupën e Botës, transmeton zeri.info Argjentina rrezikon seriozisht kualifikimin në Botëror, por Infantino thotë se Messi duhet të fitoj një Kupë të Botës për të çimentuar madhështinë e tij. Ylli i Barcelonës kishte ndihmuar Argjentinën që të arrij në finalen e Botërorit “Brazili 2014”, por ishin …

Read More »

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Këta janë noterët me të pasur në Maqedoni

Gjatë pesë viteve të fundit të ardhurat e përgjithshme të noterëve në Maqedoni arrijnë 90 milion euro, ndërsa fitimi 41 milion euro, tregojnë të dhënat e Regjistrit qendror, transmeton Express. Marrim shembull Aneta Petrovska Aleksova ka pasur  të ardhura 2.8 milion euro dhe fitim të pastër prej 1.5 milion euro.Kolegja e saj Ana Brashnarska ka pasur të ardhura 2 milion …

Read More »

Edona James numëron ditët e fundit? E dhimbshme, kështu e ka bërë kanceri atë

Edona James numëron ditët e fundit? E dhimbshme, kështu e ka bërë kanceri atë

Edona James është transgjinorja më e famshme shqiptare. Edona u bë e njohur kur në moshën 23-vjecare, bëri një operacion të thellë për tu shndërruar plotësisht në femër, transmeton Gazeta Express. Transgjinorja e njohur ka disa javë që po përballet me sëmundjen e kancerit. Këtë e ka bërë të ditur vetë ajo përmes disa imazheve të publikuara në rrjetet sociale …

Read More »

Vajza e futbollistit të famshëm: Jam aq e bukur sa nuk kam nevojë për rroba! – (Foto)

Vajza e futbollistit të famshëm: Jam aq e bukur sa nuk kam nevojë për rroba! - (Foto)

Bianca Gascoigne, e cila është vajza e futbollistit të famshëm Paul Gascoigne, është mburrur në rrjetin social Instagram me stajlingun e saj, transmeton Zeri.info. Në të vërtetë, në fotot e postuara në Instagram, bionden atraktive mund ta shihni pa asnjë rrobë në trup, sepse thotë se thelbi është që mos të teprohet me veshje. “Kur Mike më bën stilin e …

Read More »

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Arrestohet reperi i famshëm, akuzohet se dhunoi një femër në autobus

Reperi i famshëm amerikan Nelly, ka këmbëngulur në pafajësinë e tij pasi është arrestuar nga policia nën akuzën se disa orë para mbajtjes së një koncerti, ka dhunuar një femër në autobusin e turneut të tij, transmeton Zeri.info. Ai ka falënderuar fansat e tij për mbështetje dhe ka paralajmëruar hakmarrje: “Do të shfrytëzoj të gjitha mjetet ligjore për t’iu përgjigjur …

Read More »