Tag Archives: trena

E dhimbshme! Momenti kur babai i policit Armend Trena shpërthen me lotë në ceremoninë lamtumirëse

Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Armend Trena trupi i të cilit u gjend para dy ditësh, u varros dje në fshatin Begracë të Kaçanikut Armend Trena dhe Malsor Dashi u aksidentuan mbrëmjen e 28 prillit në rrugën Kaçanik- Han i Elezit, ku me pas ranë në lumin Lepenc Më shumë se një javë kërkime, rezultuan me gjetjen e trupave të tyre në Lepenc. Vdekja e tij ka prekur të gjithë, sidomos familjarët, për më shumë shikoni fotot e tyre teksa i’a japin lamtumirën e fundit Armendit. Në cermoninë e varrimit të djalit të tyre, të pranishëm ishin edhe prindërit e policit Armend Trena, të cilët shihen të mërzitur. Më poshtë ua sjellim fotografinë kur babai i Armendit, shpërthen me lotë në ceremoninë e të birit. The post E dhimbshme! Momenti kur babai i policit Armend Trena shpërthen me lotë në ceremoninë lamtumirëse appeared first on Lajmet e Fundit - FISHMEDIA.

Read More »

Bëhet varrimi i policit të dytë, Armend Trena

Në prezencën e shumë qytetarëve, është duke u zhvilluar ceremonia e varrimit të policit, Armend Trena, i cili ishte aksidentuar së bashku me kolegun e tij Malsor Dashi, me ç’rast vetura e tyre kishte rënë në lumin Lepenc, duke shkaktuar vdekjen e dy policëve kaçanikas. Të hënën është gjetur trupi i Trenës, derisa të enjten e shkuar u gjet trupi i 23 vjeçarit, Malsor Dashi. Ndryshe, për rreth dy javë nuk dihej për fatin e trupave të Trene – s dhe Dashi-t, derisa me angazhimin e madh të trupave të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) dhe zhytësve vullnetar u mundësua gjetja e trupave të pajetë të dy policëve. Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 10 mijë euro për familjen e dy policëve që vdiqën në aksidentin në magjistralen Kaçanik- Hani i Elezit më 29 prill.

Read More »

Varroset me ceremoni shtetërore polici Armend Trena

Varroset me ceremoni shtetërore polici Armend Trena

Iu dha lamtumira e fundit policit Armend Trena Me një ceremoni shtetërore dhe më prezencën e shumë qytetarëve është zhvilluar ceremonia e varrimit të policit, Armend Trena, i cili ishte aksidentuar së bashku me kolegun e tij, Malsor Dashi në magjistralen Kaçanik- Hani i Elezit me datën 28 prill me ç’rast vetura e tyre kishte rënë në lumin Lepenc, duke shkaktuar kështu vdekjen e dy policëve. Dje është gjetur trupi i Armend Trenës, derisa të enjten e shkuar u gjet trupi i 23 vjeçarit, Malsor Dashi në lumin Lepenc. Në aksionin për gjetjen e policëve ishin angazhuar numër i madh i pjesëtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) ,zhytësve dhe qytetarëve vullnetarë. Sot Qeveria e Kosovës ka ndarë nga 10 mijë euro për familjen e dy policëve që vdiqën në aksidentin në magjistralen Kaçanik- Hani i Elezit ./21Media The post Varroset me ceremoni shtetërore polici Armend Trena appeared first on RTV21.

Read More »

Varroset polici Armend Trena

Polici i gjetur në lumin Lepenc, Armend Trena, është varrosur sot në fshatin e tij, Begracë të Kaçanikut. Trupi i pajetë i Trenës është gjetur dje në lumin Lepenc, nëntë ditë pas aksidentit në të cilin humbi jetën edhe kolegu i tij, Malsor Dashi. ...

Read More »

Sot varroset polici Armend Trena

Sot varroset polici Armend Trena

Dje u gjet trupi i pajetë i Trenës Polici Armend Trenës do të varroset sot në fshatin Begracë të Kaçanikut. Familja Trena ka bërë të ditur se varrimi i të ndjerit do bëhet në orën 16:00. Trupi i Armend Trenës u gjet pasditen e djeshme në lumin Lepenc, pas nëntë ditë kërkimesh. Ai u aksidentua më 28 prill me kolegun e tij Malsor Dashi, trupi i të cilit u gjet të enjten që shkoi dhe u varros të shtunën. Presidenti Hashim Thaçi, dje ka ngushëlluar familje Trena, miqtë dhe kolegët e policit. Thaçi ka thënë se Institucionet dhe Policia e Kosovës do ta ruajnë gjithmonë kujtimin për Malsorin dhe Armendin. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se është e dhimbshme dhe trishtuese ngjarja ku dy policët Armend Trena dhe Malsor Dashi, në krye të detyrës, në rrethana ende të panjohura plotësisht, ranë në lumin Lepenc. “Zotohemi që do t’u qëndrojmë pranë për t’u përballur me humbjen e më të dashurve të tyre.”, tha Haradinaj. Ndërsa, ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, t..

Read More »

MPB i shpreh ngushëllime familjes Trena

Pas gjetjes së trupit të pajetë të policit Armend Trena, ministria e Punëve të Brendshme, në krye me ministrin Bejtush Gashi, i shprehin ngushëllime familjes Trena. Gashi ka thënë se i bashkohet dhimbjes së familjes Trena për vdekjen e djalit të tyre, Policisë së Kosovës, për humbjen e një pjesëtari të devotshëm, njëkohësisht duke qenë krenarë për qëllimet e Armendit, për t’i shërbyer vendit me nder. “Me këtë rast gjithmonë do të bashkëjetojmë......

Read More »

Haradinaj: Gjetja e policit Trena, po përmbyll rugëtimin plot ankth

Kryeministri Ramush Haradinaj ka reaguar pas gjetjes së trupit të pa jetë të Armend Trenës. Thotë se qeveria e Kosovës do tu qëndroj pranë familjeve Trena dhe Dashi, pasi ditë më parë u gjet edhe trupi i pa jetë i Malsor Dashit. Ai ka falënderuar të gjithë ata që kanë marrë pjesë në kërkime. Shkrimi i plotë i Haradinajt në Facebook: Gjetja e trupit të policit Armend Trena pas 10 ditë kërkimesh, po e përmbyllë rrugëtimin plot ankth, për gjithë ata që pandalë u angazhuan ditë e natë dhe pa kursyer asgjë për të kërkuar me ngulm në lumin e rrëmbyer trupat e tyre. E dhimbshme dhe trishtuese e gjithë ngjarja, ku dy policët tanë Armend Trena dhe Malsor Dashi, të rinjë dhe në krye të detyrës, në rrethana ende të panjohura plotësisht, ranë në lumin Lepenc. Ndajmë dhimbjen me familjarët e policëve për këtë tragjedi që u ndodhi dhe si Qeveri e vendit, zotohemi që do t’u qëndrojmë pranë për t’u përballur me humbjen e më të dashurve të tyre. Një falenderim i veçantë për gjithë njesitet e Poli..

Read More »

Pas 10 ditë kërkimi, u gjet trupi i policit Armend Trena

Rreth orës 15:40 të hënën është gjetur trupi i pajetë i policit, Armend Trena. Trupi i Trenës u gjet në hyrje të Hanit të Elezit nga Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe Agjencisë së Kosovës për Emergjenca, raporton KTV. Në vendin e ngjarjes kanë arritur ekipi i Forenzikës dhe Mjekësisë Ligjore për të kryer ekzaminimet e nevojshme. Operacioni i kërkimit të hënën ishte fokusuar në dy ura, ku kishte dyshime se mund të kishte......

Read More »

Gjendet trupi i pajetë i policit Armend Trena

17:13 - Njësitë e kërkim shpëtimit të FSK-së, Policisë së Kosovës dhe AME-së (Agjencisë së Kosovës për Emergjenca) sot në orën 15 e 40, në kilometrin e 6-të (në hyrje të Hanit të Elezit) nga vend i aksidentit në lumin Lepenc, kanë gjetur trupin e pajetë të policit Armend Trena, ka bërë me dije FSK-ja zyrtarisht. Policia ka gjetur një trup të pajetë në Lepenc, dyshon se mund të jetë i policit Trena KTV ka mësuar se është gjetur një trup i pajetë......

Read More »