Tag Archives: vendosur

Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia e Durrësit. Arrestimi i përkohshëm Hektor Kosturit, banues në Durrës, është bërë me qëllim ekstradimi drejt Italisë, bëjnë me dije burime zyrtare nga Policia e Durrësit. Kosturi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Prokuroria e  Parmës në Itali. me një vendim më 25 tetor 2014, ka vendosur ndaj tij …

Read More »

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Mbulohet ‘Buqja e Ilazit’

Xhejlane Godanci konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999, mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit “Familja Moderne”, me rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), ajo arriti të bëhet shumë e dashur për publikun me humorin e saj. Roli i saj si një fqinje që merret me punët e huaja …

Read More »

Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Pas rënies së regjimit VMRO-BDI do të bien edhe përmendoret kontroverse

Kryeministri Zoran Zaev, paralajmëroi se përmendorja e parë e projektit “Shkupi 2014” e cila do të dislokohet pas revizionit profesional në Ministrin e kulturës, do të jetë përmendorja e Andon Janev- Qoseto e vendosur para pallatit ë gjykatës, transmeton gazeta LAJM. Në mitingun e djeshëm në Qendër, Zaev tha se raporti i ekspertëve tani më është gati. “Nëse LSDM-ja merr …

Read More »

E kritikuan për peshën e tepërt, Blerona shfaqet seksi nga palestra

Ajo gjithmonë është kritikuar për peshën e saj të tepërt. Bëhet fjalë për moderatoren e njohur Blerona Zeqiri e cila gjithmonë është në qendër të vëmendjes së publikut dhe medieve rozë, transmeton Gazeta Express. Blerona njihet për format e saj bombastike. Por ajo ka vendosur që format e saj ti bëjë perfekte. E për këtë ajo është shumë e përkushtuar …

Read More »

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Zbulohet vendi ku janë djegur materialet e DSK-së gjatë qeverisjes VMRO-BDI

Në qese të zeza, me dy furgonë, dokumentet zyrtare të policisë sekrete lidhur me përgjimin jolegal janë djegur në një bazë të Ministrisë së Punëve të Brendshmeafër fshatit Petrovec të Shkupit. Dy nga dëshmitarët në seancën për rastin Fortesa 2 shpjeguan se kanë marrë urdhër nga ish drejtori i Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Goran Grujevski, se dokumente të caktuara …

Read More »

Bleu një xhaketë të vjetër në treg, gruaja s’u beson syve nga ajo që gjen në xhepin e saj

Bleu një xhaketë të vjetër në treg, gruaja s'u beson syve nga ajo që gjen në xhepin e saj

Ishte e fiksuar pas rrobave në tregun e vjetërsirave dhe shkonte pothuaj çdo ditë. Ky ves, në këto vite është shoqëruar edhe kosto financiare, e madje ishte kthyer në konflikt për shtëpinë. Por E.B me banim në Elbasan i ka rënë “llotaria rome” këto ditë. Si përherë, edhe këtë radhë ajo nuk po kthehej duar bosh. Kishte blerë një xhaketë …

Read More »

Trashëgimtaret e Top Channel superseksi në dasmën e Marinës (Foto)

Trashëgimtaret e Top Channel superseksi në dasmën e Marinës (Foto)

Pavarësisht se Marina Vjollca ka vendosur të lerë televizioni, që e bëri të njohur ndër shqiptarë trashëgimtaret e Top Medias janë të pranishme në këtë ceremoni. Marina Vjollca tashmë do të jetë figurë e Tv Klan. Ndërkohë Lori Hoxha ka publikuar disa foto me motrën e saj Sarën ku duket se shkëlqejnë si kurrë më parë. Ato kanë zgjedhur fustane …

Read More »