Tag Archives: zgjedhjet

BDI e solli me zor Ali Ahmetin në Kumanovë (FOTO)

Sadullah Duraku, nënkryetar i BDI-së dhe Ilir Saiti, shef i shtabit komunal- Kumanovë me forcat e fundit kanë arritur ta sjellin në qytet liderin e partisë, Ali Ahmeti, që humbi më së shumti në zgjedhjet parlamentare të 11 dhjetorit të vitit të kaluar, shkruan gazeta Lajm. Kjo për arsye të mospërmbushjes së premtimeve që kjo parti dhe lideri Ahmeti i …

Read More »

Humori i Ahmetit: Dje tha politika është interes, sot kërkon bashkimin e shqiptarëve

Humori i Ahmetit: Dje tha politika është interes, sot kërkon bashkimin e shqiptarëve

“15 vjet ecëm guximshëm, sypatrembur dhe të palëkundur duke u vënë në ballë të rezistencës për ta vrarë frigën të mbjellur dekada me rradhë, për ti bashkuar shqiptarët përkundër përpjekjeve të njëpasnjëshme për ti përçarë ata, për ti bërë shqiptarët më të rëndësishëm, për ta zhdukur urrejtjen dhe pabarazinë si dhe duke ia vënë pritën vendoshmërisht rrymave tjetërsuese kombëtare!”, ka …

Read More »

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Ahmeti në Strugë: Askujt nuk i punoj pas shpine!

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zgjedhur pikërisht Ladorishtën e Strugës që t’u përgjigjet akuzave të kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në adresë të partisë për shkak të kandidaturës së Ramiz Merko për postin e kryetarit të Strugës. Ziadinit, ka thënë Ahmeti, ia kam bërë me dije që para zgjedhjeve se këtu do t’i matim forcat: “Më …

Read More »

Panucci: Kundër Italisë, lojë të bukur dhe rezultat pozitiv

Panucci: Kundër Italisë, lojë të bukur dhe rezultat pozitiv

Shqipëria do të kërkojë lojën e bukur, por edhe rezultatin përballë Italisë. Christian Panucci nuk i fsheh objektivat në ndeshjen e fundit kualifikuese të Botërorit 2018. Trajneri kuqezi paralajmëroi skuadrën që të mos krijojë iluzione prej faktit se kundërshtarët janë të kualifikuar, ndërsa kërkon një paraqitje si ajo e pjesës së dytë në Spanjë. “Në Kombëtare nuk ka miqësore. Nuk …

Read More »

THAÇI NGA KUMANOVA: TË NDËSHKOJMË PUSHTETARËT MË 15 TETOR

“Kam një dëshirë për Kumanovën që në zgjedhjet e ardhshme të dalim gjith bashk edhe Likova edhe Kumanova, dhe kryetari i Kumanovës të jetë shqiptar”, kështu tha kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi në kuadër të tubimit në qytetin e Kumanovës. Thaçi edhe në këtë tubim nuk la pa kritikuar pushtetin 15 vjeçarë të Ali Ahmetit dhe BDI-së, duke e akuzuar …

Read More »

Faruk Avdiu: Kolegët nuk guxojnë të ma bëjnë ‘Like’ (VIDEO)

Faruk Avdiu: Kolegët nuk guxojnë të ma bëjnë ‘Like’ (VIDEO)

Kandidati për kryetar të komunës së Çairit nga Aleanca për Shqiptarët, Faruk Avdiu, premtoi se do t’i japë përparësi gjelbrimit nëse votohet për të parin e komunës në zgjedhjet lokale në Maqedoni që mbahen më 15 tetor, njofton Portalb.mk. Avdiu tha në Debat Pernime për moderuar nga Jeta Xharra se komunës së Çairit është padrejtësi me ndarjen territoriale ndërsa në aspektin …

Read More »

Kandidati i BDI-së premton renovim të shkollave e çerdhe në Çair (VIDEO)

Kandidati i BDI-së premton renovim të shkollave e çerdhe në Çair (VIDEO)

Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Çairit, Visar Ganiu, premtoi se do të angazhohet në përmirësimin e infrastrukturës së kësaj komune nëse fiton në zgjedhjet lokale që në Maqedoni mbahen më 15 tetor, njofton Portalb.mk. Ganiu tha se e ka përgatitur një program të cilin e ka titulluar “Kontrata për Çairin 2017-2021” me të cilin ai synon të ofrojë …

Read More »

Muhamed Zeqiri: LSDM flet me vepra (VIDEO)

Muhamed Zeqiri, deputet i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, në emisionin “Agora” në Lajm TV ka folur për besimin e humbur të shqiptarëve ndaj partive të deritanishme shqiptare dhe arsyen se pse votat shqiptare po shkojnë drejt LSDM-së. “Partitë shqiptarëve nuk kanë realizuar atë që ia kanë premtuar shqiptarëve. LSDM u pranua shumë mirë në zgjedhjet parlamentare të vitit të …

Read More »

Haradinaj takohet me Dakën, bisedojnë për zgjedhjet lokale

Haradinaj takohet me Dakën, bisedojnë për zgjedhjet lokale

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, me ekipin e saj. Haradinaj shprehu gatishmërinë për të bashkëpunuar ngushtë me KQZ-në, për çdo çështje, dhe u zotua se do të ndihmojë edhe në rishikimin e buxhetit për KQZ-në. “Daka uroi kryeministrin për detyrën që ka marrë, duke e siguruar atë …

Read More »