Tragjedi në Zvicër, Shokohen gjithë nga kjo ngjarje që sapo ndodhi, ka edhe të vdekur (Video)

Tragjedi në Zvicër, Shokohen gjithë nga kjo ngjarje që sapo ndodhi, ka edhe të vdekur (Video)

Tragjedi në Zvicër, Shokohen gjithë nga kjo ngjarje që sapo ndodhi, ka edhe të vdekur (Video)

Nga rrëzimi i një aeroplani të vogël që ka ndodhur pasditen e të dielës në Sanetschpass të Kantonit të Valisit, kanë humbur jetën tre persona. Lajmin e bërë publik më herët, e ka konfirmuar ndërkohë edhe Policia Kantonale e Valisit, shkruan srf.ch.Fluturakja nisjen e kishte bërë nga Sitten-i (Sioni) dhe po fluturonte në drejtim të Kappelen-it, në regjionin e Biel në Kantonin e Bernës.
Shiko videon e ngjarjes duke klikuar me poshte ne reklam: